نائب رئیس مجلس در مراسم هفتادوهفتمین سالگرد شهادت آیت الله مدرس گفت: رمز حیات جامعه اسلامی وجود مدرس هاست

نائب رئیس مجلس در مراسم هفتادوهفتمین سالگرد شهادت آیت الله مدرس گفت: رمز حیات جامعه اسلامی وجود مدرس هاست
آذر ۱۲, ۱۳۹۳
70 بازدید

    نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدرس مرد فقه، ایثار، بصیرت، درایت، زهد،‌ مجاهدت و صحنه های سخت و پرچالش سیاست بود،‌ گفت: رمز حیات جامعه اسلامی در گرو داشتن چنین انسان هایی است.   حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد طی سخنانی در آئین گرامیداشت هفتاد و هفتمین سالروز شهادت آیت […]

 

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدرس مرد فقه، ایثار، بصیرت، درایت، زهد،‌ مجاهدت و صحنه های سخت و پرچالش سیاست بود،‌ گفت: رمز حیات جامعه اسلامی در گرو داشتن چنین انسان هایی است.

 

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد طی سخنانی در آئین گرامیداشت هفتاد و هفتمین سالروز شهادت آیت الله مدرس که در آستان مبارک این شهید در کاشمر برگزار شد، مدرس را مصداقی بارز از شاگردان تربیت یافته در مکتب قرآن وعترت دانست و گفت: اگر فردی درجات علمی داشته باشد، اما اعتقاد به دین و خوف از خداوند در قلبش نباشد، نمی تواند به مقام های عالی مدنظر قرآن دست یابد.

 

وی با تاکید بر اینکه مدرس دارای این مقام های عالی بود، افزود: تعهد به دینداری را در همه تصمیمات سیاسی و علمی شهید مدرس به وضوح می توان مشاهده کرد.

 

ابوترابی فرد با یادآوری اینکه مدرس، نظریه پرداز نظریه ماندگار پیوند سیاست و دیانت بود، گفت: اینکه حرکت عظیم مدرس رنگ نمی بازد و به سرعت به پیش می رود، به خاطر وجود فقهایی در جامعه اسلامی است که ضمن دارا بودن درجات عالی علمی، در برابر خداوند تسلیم هستند.

 

ریشه عقب ماندگی از نظر مدرس

 

نایب رئیس مجلس با اشاره به اینکه مدرس ریشه عقب ماندگی مردم و جامعه اسلامی را در عرصه سیاست، اقتصاد و اجتماع، جدایی دین از سیاست می دانست، گفت: دین باید مدیریت و رهبری امت اسلام را در تمام عرصه های حیات انسان ها بر عهده داشته باشد.

 

ابوترابی فرد، کلام مدرس که می فرماید “سیاست ما عین دیانت ماست” را دارای دو هدف ذکر کرد و گفت: اولین هدف این پیام آن است که مرکز مدیریت سیاسی جامعه اسلامی باید در دست دین داران عالم و صالح قرار بگیرد؛ چرا که در غیر این صورت انحراف، سقوط و ضعف و سستی در برابر استبداد و استثمار آغاز می شود.

 

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: این پیام هم چنین خطاب به همه مسلمانان تاکید می کند که باید در حیات اجتماعی و سیاسی خود دین و سیاست را با هم گره بزنند.

 

وی با بیان اینکه امروز در سایه انقلاب اسلامی و خون شهدایی همچون مدرس، ‌نظام سیاسی ایران، نماد پیوند سیاست و دیانت شده است، افزود: نظام ایران، اسلامی است؛ زیرا فقیهی صالح و شایسته تداوم بخش راه شهید مدرس در رأس آن قرار گرفته است.

 

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی هم چنین به اثرات مهم پیوند دین و سیاست در جامعه امروز اشاره و عنوان کرد: اینکه ما ۸ سال در برابر تمام قدرت های دنیا می ایستیم و ذره ای از خاک و استقلالمان را از دست نمی دهیم و اینکه امروز در برابر زیاده خواهی های آمریکا و ۵+۱ تسلیم نمی شویم از نتایج همین پیوند عمیق است.

 

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد افزود: استقلال ایران امروز به نماد عزت ایران تبدیل شده است و اقتدار ایران را در منطقه به نمایش گذاشته است.

 

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، قیام امام خمینی(ره) و مسیر حرکتی امروز نظام اسلامی در پرتو ولایت فقیه را در امتداد مسیر حرکتی مدرس قلمداد و عنوان کرد: ایران امروز به عقبه قدرتمند مقاومت در منطقه تبدیل شده است و اجازه نمی دهد آمریکا و اسراییل در عراق، سوریه، فلسطین و لبنان، مردم این مناطق را خرد کنند.

 

۳ مرحله تا اسلامی سازی جامعه

 

ابوترابی فرد هم چنین با تاکید بر اینکه نظام سازی مرحله اول اسلامی سازی جامعه است، گفت: مرحله بعد از ایجاد نظام اسلامی، ساختن دولت اسلامی است.

 

وی شکل گیری جامعه اسلامی را آخرین مرحله این فرایند دانست و تصریح کرد: در این مرحله همه مردم ارزش های اسلامی را پاس داشته و به سمت ارزش های مورد نظر انبیای الهی قدم بر می دارند.

 

شایان ذکر است، در این مراسم که با حضور جمعی از نمایندگان و مسئولان بخش های گوناگون مجلس شورای اسلامی، مسئولان آستان قدس رضوی و عموم مردم و مسئولان خطه شهید پرور کاشمر برگزار شد، ۳ جلد کتاب با موضوع شهید مدرس و کتابخانه دیجیتال آثار مرتبط با «آقای شهید» رونمایی شد.

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 {jcomments on}