اولین جلسه ستاد بزرگداشت هفتاد و هشتمین سالگرد شهادت آیت الله مدرس (ره) در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد .

اولین جلسه ستاد بزرگداشت هفتاد و هشتمین سالگرد شهادت آیت الله مدرس (ره) در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد .
آبان ۲۲, ۱۳۹۴
115 بازدید

      در آستانه دهم آذرماه سالروز شهادت آیت الله سید حسن مدرس(ره)، جلسه ستاد بزرگداشت هفتاد و هشتمین سالگرد شهادت آن عالم وارسته و مجاهد در محل دفتر امام جمعه شهرستان کاشمر برگزار گردید .در این نشست که با حضور امام جمعه ، فرماندار، مدیر عامل موسسه و جمعی از مسئولین شهرستان انجام […]

 

 

 

در آستانه دهم آذرماه سالروز شهادت آیت الله سید حسن مدرس(ره)، جلسه ستاد بزرگداشت هفتاد و هشتمین سالگرد شهادت آن عالم وارسته و مجاهد در محل دفتر امام جمعه شهرستان کاشمر برگزار گردید .
در این نشست که با حضور امام جمعه ، فرماندار، مدیر عامل موسسه و جمعی از مسئولین شهرستان انجام شد ، پس از تلاوت آياتي چند از کلام الله مجید ، یعقوبی مدیر مجتمع فرهنگی شهید آیت ا… مدرس(ره) ضمن تقدیر و تشکر از همکاری مسئولین ادارات در برگزاری مراسم بزرگداشت دهم آذر ، ویژه برنامه های این مجتمع را به مناسبت هفتاد و هشتمین سال شهادت آن عالم مجاهد تشریح نمود . سپس حضرت حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی امام جمعه کاشمر ضمن تجلیل ازآیت الله مدرس(ه) این شهید را یک شخصیت جهانی دانست و افزود : شهید مدرس در جایگاه انبیاست و همه نسلها از برکات آن می توانند بهره مند گردند.  ایشان خاطر نشان کرد : آیت ا… مدرس(ره) سمبل آرمانهای همه نسلهای بشری است . آرمانهای عدالت ، آزادی ، استقلال ، علم ، تعالی اخلاق که همه اینها در شهید مدرس در حد عالی وجود داشت .
حضرت حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی افزود  : استفاده از اندیشه های این سید جلیل القدر در مباحث روز همچون اقتصاد مقاومتی ، استکبار ستیزی ، مجلس و انتخابات  امروز نیز می تواند راه گشا باشد .
امام جمعه کاشمر در پایان ضمن تقدیر از آستان قدس رضوی و حضرت آیت ا… واعظ طبسی که عنایت ویژه ای به بحث عمرانی و فرهنگی در زیارتگاه شهید مدرس(ره) دارند ، خواستار برگزاری مراسمی باشکوه و در خور شأن این شهید شد .
در ادامه فرماندار کاشمر نیز میزبانی از این بزرگمرد عرصه دیانت و سیاست را برای مردم این خطه افتخار بزرگ و ارزشمند دانست و گفت: امروزبه برکت وجود امامزادگان واجب‌التعظیم سید حمزه(ع) و سید مرتضی(ع) وزیارتگاه شهیددین وسیاست خاک کاشمرمتبرک شده است.
مهندس فروزان با تأکید بر توجه ویژه در نوع برگزاری مراسم بزرگداشت سالگرد و پرداختن به جنبه‌های مختلف شخصیتی شهید مدرس خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم ابعاد شخصیتی شهید مدرس را با استفاده از زبان تئاتر و هنر نمایش در قالب گروه‌های تئاتر خیابانی و همچنین رسانه های نوین معرفی‌کنیم .
وی با بیان اینکه تمامی ادارات و نهادهای کاشمر همواره برای بزرگداشت سالروز شهادت آیت‌الله مدرس با مجموعه ستاد و مجتمع فرهنگی زیارتگاه شهید مدرس همکاری و مساعدت دارند تصریح کرد:  دیدار با تولیت آستان قدس رضوی، امام جمعه مشهد و استاندار خراسان رضوی از درخواست‌های اعضای این ستاد است تا در نشستی موضوعات و مباحث شهرستان را مطرح و پیگیری کنیم .
مدیر عامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس و زیارتگاه شهید مدرس(ره) کاشمر نیز گفت: امروز بسیار خوشحال و خرسندیم که به برکت حمایت‌ها و تلاش‌های انجام شده آستان قدس رضوی جمله معروف شهید مدرس که خطاب به                 رضا خان گفته بود قبر من هرجا باشد زیارتگاه می‌شود اما تو در جایی می‌میری که نه آب باشد و نه آبادی محقق شده است.
حمزه سپهریان با اشاره به اینکه مجموعه زیارتگاه شهید مدرس با وجود بزرگترین کتابخانه عمومی در منطقه، موزه، مهدالرضا و برگزاری مناسبت‌ها و مراسم‌های ملی و مذهبی در ایام مختلف پذیرای خیل عظیم مجاوران و زائران است یادآور شد: وجود این امکانات و خدمات تنها کافی نیست وحسب منویات امام راحل(قدس سره) که فرمودند : ملت ما مرهون خدمات و فداکاری های اوست و اینک که با سربلندی از بین ما رفته ، برماست که ابعاد روحی و بینش سیاسی اعتقادی او را هر چه بهتر بشناسیم و بشناسانیم » چرا که شهادت آیت ا… مدرس در امتداد شهادت اباعبدالله الحسین(ع) است .

ایشان خاطر نشان کرد : با پیگیری های انجام شده دستخط شهید آیت ا… مدرس(ره)  که به تازگی به موزه اهداء شده و همچنین کتاب گلواژه های ماندگار مشتمل بر مجموعه دستخط های شخصیتها در دفتر موزه که در قالب کتاب گردآوری شده همزمان با سالگرد شهادت آن مجاهد نستوه رونمایی خواهد شد  .

در پایان جلسه ، مسئولین با بیان پیشنهادات خود و برنامه های نهادهای مربوطه را به مناسبت بزرگداشت دهم آذر ارائه نمودند .