برگزاری جلسه ستاد بزرگداشت هفتاد و هفتمین سالگرد شهادت آیت الله مدرس (ره) در دفتر امام جمعه شهرستان

برگزاری جلسه ستاد بزرگداشت هفتاد و هفتمین سالگرد شهادت آیت الله مدرس (ره) در دفتر امام جمعه شهرستان
آبان ۲۱, ۱۳۹۳
63 بازدید

 در آستانه دهم آذرماه سالروز شهادت آیت الله سید حسن مدرس(ره)، جلسه ستاد بزرگداشت هفتاد و هفتمین سالگرد شهادت آن عالم وارسته و مجاهد الله سید حسن مدرس (ره)در محل دفتر امام جمعه شهرستان کاشمر برگزار گردید.بنا به گزارش روابط عمومی موسسه ، در این نشست که با حضور امام جمعه، فرماندار، مدیر عامل موسسه […]

 
در آستانه دهم آذرماه سالروز شهادت آیت الله سید حسن مدرس(ره)، جلسه ستاد بزرگداشت هفتاد و هفتمین سالگرد شهادت آن عالم وارسته و مجاهد الله سید حسن مدرس (ره)در محل دفتر امام جمعه شهرستان کاشمر برگزار گردید.
بنا به گزارش روابط عمومی موسسه ، در این نشست که با حضور امام جمعه، فرماندار، مدیر عامل موسسه و جمعی از مسئولین شهرستان در تاریخ ۹۳/۸/۲۰ انجام شد ، پس از تلاوت آياتي چند از کلام الله مجید، حضرت حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی امام جمعه کاشمرضمن تجلیل ازآیت الله مدرس(ه)افزود: یکی از افتخارات که نصیبمان شده اینست در شهری زندگی می کنیم که نام این عالم مجاهد و قبر ایشان به عنوان پرچم و راهنما در فراز آسمان این شهر در اهتزاز است که ارزشها ، منویات و افکار متعالی و آسمانی آیت ا… مدرس(ره)را ترسیم می نماید و باید قدر این نعمت را بدانیم .
ایشان در ادامه اظهار داشت : آیت الله مدرس پرچمدار دینداری اسلامی است و اسلامی که از این عالم وارسته می آموزیم عاشورایش همیشه زنده است و مردم را به مبارزه با یزید زمان دعوت می کند .
امام جمعه کاشمر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به الگو پذیری امام راحل از اندیشه های این اسوه فقاهت و سیاست در
پایه گذاری انقلاب شکوهمند اسلامی خاطر نشان کرد : اندیشه های آیت الله مدرس(ره) جهانی است که هنوز نتوانستیم آنطور که شایسته است آن را معرفی کنیم و بایستی در راستای شناساندن این خورشید تابان، فقاهت، زهد، شجاعت و دینداری ایشان تلاش نمائیم.
حضرت حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی تصریح کرد : از اینکه زیارتگاه شهید زنده تاریخ با مدیریت توانمند و اسلامی یکی از شاگردان امام عظیم الشأن انقلاب حضرت آیت الله واعظ طبسی تولیت عظمای آستان قدس رضوی در خور شأن شهید آیت الله مدرس(ره) ساخته شده و اداره می گردد ، نعمت مضاعفی است که خدا به ما ارزانی داشته و باید به درگاه حضرت حق سپاسگزار باشیم.
در ادامه نشست سپهریان مدیر عامل مؤسسه حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره)ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور مسئولین در جلسه اظهار داشت امروز حسب درایت رهبر فرزانه انقلاب در خصوص واگذاری تولیت مرقد شریف این اسوه فقاهت و سیاست به حضرت آیت الله واعظ طبسی مدیریت توانمند اسلامی آستان قدس رضوی، شاهد شکوفایی هر چه بیشتر این مجموعه در ابعاد مختلف فرهنگی و اجتماعی هستیم که گویای اخلاص و دیانت این شهید بزرگوار بوده و از نگاه بالای فقهی آیت الله مدرس(ره) حکایت دارد و لازم است برای نسل جوان، دانشگاهیان و حوزویان بعنوان الگو قرار گیرد.
ایشان تصریح کرد : وظیفه داریم فرصت دوران مسئولیت را مغتنم شمرده و نقش خود را برای شناساندن شهید آیت الله مدرس (ره) به نسل جوان و انقلابی در سطح کشور و جهان به نحو احسن ایفا و از هیچگونه تلاشی دریغ نورزیم.
در پایان یعقوبی مدیر زیارتگاه شهید آیت الله مدرس(ره) برنامه های هفتاد و هفتمین بزرگداشت را برای حاضرین در جلسه تشریح و
بر اطلاع رسانی لازم و تمهید مقدمات استقبال گسترده امت ولایتمدار کاشمر از برنامه ها تاکید نمود.
در حاشیه این جلسه پرچم گنبد مطهر امام حسین(ع) که از ستاد بازسازی عتبات عالیات به صورت امانی گرفته شده بود، مورد زیارت حاضرین قرار گرفت و زینت بخش این محفل بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

{jcomments on}