امام جمعه کاشمردر مراسم افتتاحیه سفیران نور: معلم‌های قرآن درب‌هایی را به روی انسان باز می‌کنند که دست بشر به آن‌ها نمی‌رسد .

امام جمعه کاشمردر مراسم افتتاحیه سفیران نور:  معلم‌های قرآن درب‌هایی را به روی انسان باز می‌کنند که دست بشر به آن‌ها نمی‌رسد .
اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۵
101 بازدید

    حجت‌الاسلام سید قاسم یعقوبی، امام جمعه کاشمر نيز به عنوان ديگر سخنران اين برنامه، با گرامیداشت هفته معلم و با تقدیر از اینکه معلمان تعلیم و تربیت را بر محور کتاب خدا و قرآن کریم به نونهالان مهدالرضا ارائه می‌دهند ، افزود : معلم همان عَلَمی هستند که از علم برخاسته و برای […]

 

 

حجت‌الاسلام سید قاسم یعقوبی، امام جمعه کاشمر نيز به عنوان ديگر سخنران اين برنامه، با گرامیداشت هفته معلم و با تقدیر از اینکه معلمان تعلیم و تربیت را بر محور کتاب خدا و قرآن کریم به نونهالان مهدالرضا ارائه می‌دهند ، افزود : معلم همان عَلَمی هستند که از علم برخاسته و برای راهنمایی و تعالی انسان بر قله‌های آرزوها تلاش می‌کنند.
ایشان با بیان اینکه معلم همان تابشی است که از عرش الهی بر قلب انسان فرود می‌آید و ادامه‌دهنده مراحل پیشرفت و تعالی انسان را پرچمداری می‌کنند ، عنوان کرد: همه خوبی‌ها از زبان معلم سرچشمه می‌گیرد اگر خداوند منشأ همه خیرات است ، واسطه این خیر معلمان هستند .
حجت‌الاسلام یعقوبی با اشاره به اینکه اگر انسان‌ها به جایی رسیده‌اند از زحمات معلمان است به طوری‌که اگر به تاریخ انسان نگاه کنیم هرگونه پیشرفت و تمدن و تعالی که در جامعه بشری به وجود آمده از معلم به خصوص معلم‌های قرآن است ، اظهار داشت: معلم‌های قرآن درب‌هایی را به روی انسان باز می‌کنند که دست بشر به آن‌ها نمی‌رسد و کتابی را آموزش می‌دهند که درب‌های زمینی و آسمانی را بر روی انسان مي‌گشايد.
ایشان با تأکید براینکه معلمان علوم طبیعی، در حقیقت معلمان نیمه‌راه انسان هستند که او را تا لبه گور همراهی می‌کنند، ابراز کرد: معلمان قرآن همیشه همراه انسان هستند چراکه همواره به ما می‌آموزند و این مهم به چراغ راهی روشن و مطمئن در زندگی انسان تبدیل می‌شود.
امام جمعه کاشمر با اعلام اینکه معلمی ‌در حقیقت شغل انبیاست و آموزش قرآن به نونهالان و کودکان در فضایی که بر سر درب آن نام حضرت رضا(ع) حک‌ شده، اقدامی ‌ارزشمند است ، افزود : معلمان قرآن باید بتوانند با روش‌های مختلف قرآن را به نونهالان آموزش دهند .
ایشان  با تقدیر از آستان قدس رضوی به خاطر راه اندازی مهد الرضا(ع) در این مجموعه و ارائه آموزش های قرآنی به نونهالان و کودکان کاشمری ادامه داد: قرآن کتاب جاودانه ای است که هیچگاه کهنه و قدیمی نمی شود و همواره یک جشمه جوشانی است که همه می توانند از آب گوارا و شیرین آن استفاده کنند.