ششمین همایش سفیران نور با هدف تبادل تجربیات و ارائه آموزش‌های جدید در حوزه‌های مختلف فرهنگی در زیارتگاه شهید آیت ا… مدرس(ره) برگزار شد .

ششمین همایش سفیران نور با هدف تبادل تجربیات و ارائه آموزش‌های جدید در حوزه‌های مختلف فرهنگی در زیارتگاه شهید آیت ا… مدرس(ره) برگزار شد .
اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۵
100 بازدید

  ششمین همایش سفیران نور ویژه گرامیداشت مقام معلم با حضور جمعي از مسئولان شهرستان و مسئولان فرهنگی ، کتابداران و مربیان مهدالرضا و دبستان شکوفه‌های رضوی ، در محل زیارتگاه شهید آیت ا… مدرس(ره) کاشمر برگزار شد .محمد یعقوبی ، مدیر زیارتگاه شهید آیت ا… مدرس(ره) در آئین افتتاحیه اين همایش دو روزه سفیران […]

 

ششمین همایش سفیران نور ویژه گرامیداشت مقام معلم با حضور جمعي از مسئولان شهرستان و مسئولان فرهنگی ، کتابداران و مربیان مهدالرضا و دبستان شکوفه‌های رضوی ، در محل زیارتگاه شهید آیت ا… مدرس(ره) کاشمر برگزار شد .
محمد یعقوبی ، مدیر زیارتگاه شهید آیت ا… مدرس(ره) در آئین افتتاحیه اين همایش دو روزه سفیران نور، ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان همایش با اشاره به اینکه این مجموعه فرهنگی امروز در حوزه‌های مختلف فرهنگی و مذهبی به عنوان یک قطب بزرگ در منطقه تبدیل شده و با ارائه برنامه‌های متنوع به زائران و مجاوران آقای شهید خدمت‌رسانی می‌کند .
یعقوبی با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگی کتابخانه مجتمع فرهنگی شهید آیت الله مدرس، امروز با بیش از ۷۰ هزار جلد کتاب به روز و جدید و ۲۱ هزار عضو فعال و حدود ۹۵ نشریه معتبر کشور توانسته به جامعه فرهنگی و آموزشی شهرستان ارائه خدمت کند، افزود: این کتابخانه در سال ۹۲ به عنوان برترین کتابخانه مشارکتی کشور انتخاب شد.
وی همچنین به موزه شهید آیت‌الله مدرس(ره)، اشاره کرد و افزود: این موزه در دو بخش وسایل متعلق به شهید مدرس و دیگری تجهیزات و اسنادی که بیانگر وضعیت اجتماعی و سیاسی زمان ایشان مورد بازدید بیش از ۷۵ هزار نفر قرار می گیرد .
در ادامه حسن فروزان ، معاون فرهنگی مؤسسه حضرت حسین بن موسی‌الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) ، ضمن ارائه گزارشی جامع در رابطه با این همایش ، با اشاره به اینکه حوزه اقتصاد مقاومتی تنها مربوط به اقتصاددانان نیست، افزود: امسال فرهنگيان مراکز پیش دبستانی و مهدالرضای تحت پوشش آستان قدس رضوی برای لبیک گفتن به فرامین رهبر معظم انقلاب در حوزه اقتصاد مقاومتی تلاش‌ها و برنامه‌های خوب و کارشناسی شده‌ای را خواهند داشت.
وی با اعلام اینکه رسالتی که امروز توسط تولیت آستان قدس رضوی ترسیم شده، موضوع عملیاتی کردن اقدام و عمل در حوزه فرهنگی است و با تأکید بر اینکه کارشناسان این حوزه تلاش کنند با فعالیت‌های مختلف راهکارهای اقدام و عمل را در حوزه فرهنگ تبیین کنند، اظهار داشت : اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در اولویت مسائل فرهنگی ما قرار دارد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه امسال برای ششمین سال متوالی همایش سفیران نور با سه محوریت خاص در شهرستان کاشمر برگزار می‌شود، افزود: با برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام شده برای ششمین سال متوالی همایش «سفیران نور» را با هدف تبادل تجربیات و ارائه آموزش‌های جدید در حوزه‌های مختلف فرهنگی برگزار می‌کنیم.
معاون فرهنگی مؤسسه آستان حسین بن موسی‌الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس با بیان اینکه مفتخریم امسال همایش سفیران نور را در زیارتگاه نورانی و مجاهد نستوه و فقیه خستگی ناپذیر شهید آیت‌الله مدرس برگزار می‌کنیم، اظهار کرد: اگر تاکنون این خدمات استمرار یافته برگرفته از روح با صفای شهید مدرس که لحظه به لحظه خدمات را رصد و همراهی می‌کنند بوده و امیدواریم بتوانیم ادامه راه همه شهیدان و انبیاء باشیم.

در این همایش دو روزه مسئولان فرهنگی، کتابداران و مربیان مهدالرضا و دبستان شکوفه‌های رضوی از شهرستان‌های قائن، طبس، کاشمر و بشرویه حضور داشتند.