پیام رئیس مجلس شورای اسلامی به همایش نکوداشت شهید مدرس(ره) در کاشمر

پیام رئیس مجلس شورای اسلامی به همایش نکوداشت شهید مدرس(ره) در کاشمر
آذر 12, 1393
8 بازدید

    رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی به همایش نکوداشت شهید مدرس در کاشمر نوشت: شهید مدرس همیشه در تاریخ این ملت زنده و جاوید است، چون او مظهر طلوع و آغاز چهره پرفروغ عدالت خواهی و حق طلبی بود. دکتر علی لاریجانی در این پیام نوشت: مجلس شورای اسلامی بعنوان عصاره فضایل ملت […]

 

 

رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی به همایش نکوداشت شهید مدرس در کاشمر نوشت: شهید مدرس همیشه در تاریخ این ملت زنده و جاوید است، چون او مظهر طلوع و آغاز چهره پرفروغ عدالت خواهی و حق طلبی بود.

دکتر علی لاریجانی در این پیام نوشت: مجلس شورای اسلامی بعنوان عصاره فضایل ملت و جایگاه رفیع قانونگذاری و نظارت چکیده خون هزاران شهیدی است که برای برافراشتن پرچم اسلام جانفشانی ها کردند، مجلس مجموعه ای از نخبگان مردم و تبلور اراده ملت است. مجلس عصاره قیام شکوهمند امتی سلحشور و مقاوم است، از این رو باید مظهر حاکمیت و قدرت مردم باشد و نمایندگان آن نیز باید در جهت اراده و خواست مردم و صلاح جامعه و اسلام گام بردارند.

 

نماینده مجلس شخصیتی است که مردم با انتخاب خود در واقع اعتقاد، ایمان، صداقت، تقوا و کاردانی او را نیز مورد تایید قرار داده اند تا در جایگاه قانونگذاری از حقوق ملت به دفاع بپردازد و خود را در برابر سرنوشت مردم مسئول بداند.

 

پس نمایندگان باید به نقش خطیر خود در ترسیم سرنوشت مردم و جامعه اسلامی آگاه باشند و از این مقام حراست و نگهبانی کننده تا مورد سوء استفاده بیگانگان واقع نشود. شهید آیت الله سید حسن مدرس تراز و شاخص ویژگیهای نماینده ملت بزرگ ایران است .

 

خصلتهای ویژه شهید مدرس که او را بعنوان شخصیتی در یک نمونه برتر و آرمانی معرفی می کند، به شجاعت و صراحت کلام، نفوذ ناپذیری، مخالفت با امتیاز طلبی، بی اعتنایی به جاه و مقام، پایداری و پارسایی و بصیرت ایشان مربوط و ملحوظ می شود که جمیع این خصایل به جاودانگی و ماندگاری وی منجر گردید .

 

شهید مدرس در سایه ایمان قوی و یقین به حقانیت اهداف در پیش روی خود و در هنگامه ای که استبداد دستگاه حاکمه در جهل و ستم خود دست و پا می زد، از افق علم و ایمان و فقاهت طلوع کرد و با بهره مندی از سجایای انسانی و فضیلت های اخلاقی به مبارزه با ظلم و بیداد پرداخت و هیچگاه از هیچ قدرتی هراسی به دل راه نداد و علیرغم زندانی شدن و شکنجه و سوء قصدها حتی ذره ای از مواضع اصولی و اعتقادی خویش عقب نشینی نکرد و همواره بر صلابت و استوار بر مرام و مسلک خود باقی ماند. او همواره با صراحت بود و ساده زیست و از تعلقات وارسته، در هیچ زمان نگرانی از به خطر افتادن موقعیت و جایگاهش نداشت و مصداق کاملی برای نمونه یک مومن زیرک و تیز هوش بود.

 

شهید مدرس همیشه در تاریخ این ملت زنده و جاوید است، چون او مظهر طلوع و آغاز چهره پرفروغ عدالت خواهی و حق طلبی بود و راه او تا بی نهایت برای نسل حاضر و نسل های آینده همواره فروزان و روشن و درخشان می ماند.

برگزاری آئین نکوداشت سالروز شهادت شهید سید حسن مدرس که مفتخر به نام گرامیداشت مجلس شورای اسلامی شده است، فرصت مغتنمی برای بازخوانی و تبیین اندیشه ها، نظرات و آرای آن عالم مجاهد و وارسته است که امیدوارم همه ما بتوانیم با عنایت و توجه به ابعاد مختلف شخصیت شهید مدرس همواره یاد و خاطره‌اش را در دلهایمان روشن و گرامی نگه داریم.

 

از تلاش و همت همه عزیزان دست اندر کار برگزاری این محفل باشکوه و روشن ساز کمال تشکر و امتنان رادارم.

 

علی لاریجانی – رئیس مجلس شورای اسلامی

 

 

{jcomments on}