پیام رئیس مجلس شورای اسلامی به همایش نکوداشت شهید مدرس(ره) در کاشمر

پیام رئیس مجلس شورای اسلامی به همایش نکوداشت شهید مدرس(ره) در کاشمر
آذر ۱۲, ۱۳۹۳
95 بازدید

    رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی به همایش نکوداشت شهید مدرس در کاشمر نوشت: شهید مدرس همیشه در تاریخ این ملت زنده و جاوید است، چون او مظهر طلوع و آغاز چهره پرفروغ عدالت خواهی و حق طلبی بود. دکتر علی لاریجانی در این پیام نوشت: مجلس شورای اسلامی بعنوان عصاره فضایل ملت […]

 

 

رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی به همایش نکوداشت شهید مدرس در کاشمر نوشت: شهید مدرس همیشه در تاریخ این ملت زنده و جاوید است، چون او مظهر طلوع و آغاز چهره پرفروغ عدالت خواهی و حق طلبی بود.

دکتر علی لاریجانی در این پیام نوشت: مجلس شورای اسلامی بعنوان عصاره فضایل ملت و جایگاه رفیع قانونگذاری و نظارت چکیده خون هزاران شهیدی است که برای برافراشتن پرچم اسلام جانفشانی ها کردند، مجلس مجموعه ای از نخبگان مردم و تبلور اراده ملت است. مجلس عصاره قیام شکوهمند امتی سلحشور و مقاوم است، از این رو باید مظهر حاکمیت و قدرت مردم باشد و نمایندگان آن نیز باید در جهت اراده و خواست مردم و صلاح جامعه و اسلام گام بردارند.

 

نماینده مجلس شخصیتی است که مردم با انتخاب خود در واقع اعتقاد، ایمان، صداقت، تقوا و کاردانی او را نیز مورد تایید قرار داده اند تا در جایگاه قانونگذاری از حقوق ملت به دفاع بپردازد و خود را در برابر سرنوشت مردم مسئول بداند.

 

پس نمایندگان باید به نقش خطیر خود در ترسیم سرنوشت مردم و جامعه اسلامی آگاه باشند و از این مقام حراست و نگهبانی کننده تا مورد سوء استفاده بیگانگان واقع نشود. شهید آیت الله سید حسن مدرس تراز و شاخص ویژگیهای نماینده ملت بزرگ ایران است .

 

خصلتهای ویژه شهید مدرس که او را بعنوان شخصیتی در یک نمونه برتر و آرمانی معرفی می کند، به شجاعت و صراحت کلام، نفوذ ناپذیری، مخالفت با امتیاز طلبی، بی اعتنایی به جاه و مقام، پایداری و پارسایی و بصیرت ایشان مربوط و ملحوظ می شود که جمیع این خصایل به جاودانگی و ماندگاری وی منجر گردید .

 

شهید مدرس در سایه ایمان قوی و یقین به حقانیت اهداف در پیش روی خود و در هنگامه ای که استبداد دستگاه حاکمه در جهل و ستم خود دست و پا می زد، از افق علم و ایمان و فقاهت طلوع کرد و با بهره مندی از سجایای انسانی و فضیلت های اخلاقی به مبارزه با ظلم و بیداد پرداخت و هیچگاه از هیچ قدرتی هراسی به دل راه نداد و علیرغم زندانی شدن و شکنجه و سوء قصدها حتی ذره ای از مواضع اصولی و اعتقادی خویش عقب نشینی نکرد و همواره بر صلابت و استوار بر مرام و مسلک خود باقی ماند. او همواره با صراحت بود و ساده زیست و از تعلقات وارسته، در هیچ زمان نگرانی از به خطر افتادن موقعیت و جایگاهش نداشت و مصداق کاملی برای نمونه یک مومن زیرک و تیز هوش بود.

 

شهید مدرس همیشه در تاریخ این ملت زنده و جاوید است، چون او مظهر طلوع و آغاز چهره پرفروغ عدالت خواهی و حق طلبی بود و راه او تا بی نهایت برای نسل حاضر و نسل های آینده همواره فروزان و روشن و درخشان می ماند.

برگزاری آئین نکوداشت سالروز شهادت شهید سید حسن مدرس که مفتخر به نام گرامیداشت مجلس شورای اسلامی شده است، فرصت مغتنمی برای بازخوانی و تبیین اندیشه ها، نظرات و آرای آن عالم مجاهد و وارسته است که امیدوارم همه ما بتوانیم با عنایت و توجه به ابعاد مختلف شخصیت شهید مدرس همواره یاد و خاطره‌اش را در دلهایمان روشن و گرامی نگه داریم.

 

از تلاش و همت همه عزیزان دست اندر کار برگزاری این محفل باشکوه و روشن ساز کمال تشکر و امتنان رادارم.

 

علی لاریجانی – رئیس مجلس شورای اسلامی

 

 

{jcomments on}