ديدار مديرعامل آستان حضرت حسين بن موسي الكاظم(ع) و زيارتگاه شهيد مدرس(ره) با نماينده ولي فقيه و رياست سازمان اوقاف و امور خيريه كشور

ديدار مديرعامل آستان حضرت حسين بن موسي الكاظم(ع) و زيارتگاه شهيد مدرس(ره) با نماينده ولي فقيه و رياست سازمان اوقاف و امور خيريه كشور
دی ۲۸, ۱۳۹۳
83 بازدید

    سپهريان مديرعامل آستان حضرت حسين بن موسي الكاظم(ع) و زيارتگاه شهيد آیت ا… مدرس(ره) بهمراه معاونت فرهنگي اين مؤسسه با حضرت حجت الاسلام و المسلمين محمدي نماينده محترم ولي فقيه و رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه کشور ديدار و گفتگو نمود.   در این دیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمين محمدي نماينده […]

 

 

سپهريان مديرعامل آستان حضرت حسين بن موسي الكاظم(ع) و زيارتگاه شهيد آیت ا… مدرس(ره) بهمراه معاونت فرهنگي اين مؤسسه با حضرت حجت الاسلام و المسلمين محمدي نماينده محترم ولي فقيه و رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه کشور ديدار و گفتگو نمود.

 

در این دیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمين محمدي نماينده معزز ولي فقيه و رياست سازمان اوقاف و امور خيريه كشور ضمن خوش آمدگويي اظهار داشت برگزاري كنگره امام زادگان كار بسيار مقدس و ارزشمندي است زيرا ما هرچه داريم از بركت قرآن و عترت است و هرجا كه ائمه اطهار و زراری پاکشان امام زادگان پا گذاشتند منشأ خير و بركت شده اند، امروز بقعه های متبركشان ملجأ و پناه مردم ولايتمدار قرار گرفته است، امام زادگان منشأ معرفي اسلام ناب بوده و در تربیت جامعه نقش بسزايي داشته اند و بايد تلاش كنيم تا اين كنگره نسبت به ساير همايش ها و كنگره هايي كه برگزار شده است از كيفيت و محتواي بالاتري برخوردار باشد.

 

وی خاطر نشان کرد الحمدالله امروز ایران اسلامی به برکت بارگاه نورانی و ملکوتی حضرت امام رضا(علیه السلام) از تلالو و نورانیت خاصی بهره مند است و خدمات و تلاش های آستان قدس رضوی در معرفی سیره و منش ائمه اطهار(ع)، خاصه حضرت رضا(علیه السلام) کاملا مشهود است و باید از این ظرفیت بالا و بی نظیر نهایت استفاده در ارتقاء سطح کیفی کنگره داشته باشید.

 

ایشان افزود بايد برنامه هاي فاخري براي كنگره تدارك دیده شود، برنامه ها بايد مستدل، منطقي و متين باشد و از كارهاي احساسي و رونمايي پرهيز شود. برگزاري كنگره در شهرستان بايد بتواند تا چند سال عطر و بوي اهل بيت(ع) را در منطقه بيش از گذشته به مشام برساند.

 

رياست سازمان اوقاف و امور خيريه كشور خاطر نشان کرد در برگزاري كنگره بايد سه هدف كلي اولاً ارتقاء معرفت در مخاطبين و ترویج فرهنگ اهل بيت(ع) و اطاعت پذيري از ولایت، دوماً افزایش محبت و علاقه و دلبستگي به اهل بيت(ع) و سوماً تبليغ قرآن و اهل بيت مدنظر باشد.

 

در ادامه ایشان افزود با توجه به تأكيد مقام معظم رهبري بر ترويج شاخصه های سبك زندگي اسلامي مي توان اين مهم را از سيره و روش امام زادگان استخراج و به مخاطبين ارائه نمود.

 

وي همچنین مشاركت همه آحاد و مردم در برگزاري كنگره را خواهان شد و تأكيد نمود از همه اقشار و صنوف شامل روحانیت، دانشگاهيان، دانش آموزان، فرهنگیان، پزشکان، اصناف و بازاریان، دامداران، کشاورزان و رانندگان متناسب با نوع حرفه و شغل آنان دعوت به همكاري گردد.

 

ایشان در پایان تصریح کرد بسياري از اين اشخاص داراي فكر و انديشه نو هستند و اگر به آنان اعتماد كنيد و دعوت به همكاري نمائيد قطعاً در تحقق اهداف كنگره موفق خواهيد بود.

 

در اين ديدار ابتدا سپهريان مدير عامل آستان حضرت حسين بن موسي الكاظم(ع) و زيارتگاه شهيد آيت الله مدرس(ره) كاشمر گزارش مبسوطي از خدمات و تلاش هاي ارزنده آستان قدس رضوي و مديريت توانمند اسلامي پس از گذشت دو دهه از صدور حكم تاريخي مقام معظم رهبري مبني بر تفويض توليت مراقد حضرت حسين بن موسي الكاظم(ع) طبس و زيارتگاه شهيد آيت الله مدرس(ره) كاشمر به توليت عظماي آستان قدس رضوي حضرت آيت الله واعظ طبسي ارائه و بيان داشت الحمدلله ثمرات اين فرمان تاريخي امروز در شهرستان طبس و كاشمر بسيار مشهود است و اين دو بقعه متبركه با شكل بسيار باشكوه و متناسب با معماري اسلامي بازسازي و احياء شده است بگونه اي كه ساليانه بيش از ۶ ميليون زائر توفيق تشرف به اين دو مكان مقدس را داشته و از برنامه های فرهنگی، خدمات و تسهيلات رفاهي فراهم شده استفاده مي كنند.

 

ایشان افزود الحمدلله تمامی زيرساختارهاي لازم براي برگزاري كنگره ملي امام زادگان با محوريت حضرت حسين بن موسي الكاظم(ع) در دهه کرامت سال ۹۴ در شهرستان طبس فراهم شده و از تعامل و هم افزايي معاونت فرهنگي سازمان اوقاف و امور خيريه كشور و مديركل اوقاف و امور خيريه خراسان جنوبي نيز تقدير و تشكر نمود.

 

 

 

 

 

 

 

 

{jcomments on}