برپایی نماز جمعه ۷ آذر همزمان با بزرگداشت هفتاد و هفتمین سالگرد شهادت آیت ا… مدرس(ره) در زیارتگاه شهید آیت ا… مدرس (ره)

برپایی نماز جمعه ۷ آذر  همزمان با بزرگداشت هفتاد و هفتمین سالگرد شهادت آیت ا… مدرس(ره) در  زیارتگاه شهید آیت ا… مدرس (ره)
آذر ۱۱, ۱۳۹۳
103 بازدید

      همزمان با بزرگداشت هفتاد و هفتمین سالگرد شهادت آیت ا… مدرس(ره) نماز جمعه ۷ آذر به امامت امام جمعه کاشمر در جوار زیارتگاه شهید آیت ا… مدرس (ره) برگزار گردید . در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی با بیان اینکه آمریکا همواره به دنبال بهانه جویی و اعمال فشار بر […]

 

 

 

همزمان با بزرگداشت هفتاد و هفتمین سالگرد شهادت آیت ا… مدرس(ره) نماز جمعه ۷ آذر به امامت امام جمعه کاشمر در جوار زیارتگاه شهید آیت ا… مدرس (ره) برگزار گردید . در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی با بیان اینکه آمریکا همواره به دنبال بهانه جویی و اعمال فشار بر ملت و نظام ایران است خاطر نشان کرد : ملت ایران الهام گرفته از عاشورا و شاگرد مدرسه شهید آیت الله مدرس است که هیچگاه تسلیم قراردادهای ننگین نشد . امام جمعه کاشمر در جمع نمازگزاران جمعه با گرامیداشت یاد و خاطره این روحانی مجاهد که زمینه رهایی کشور را از چنگال استعمار و استکبار فراهم کرد اظهار داشت : شهید مدرس در حقیقت مدرسِ فقاهت ، صداقت، سیاست ، شجاعت ، استقلال ، آزادی و خودکفایی بود .
ایشان با اشاره به سرانجام نرسیدن مذاکرات ، از تلاش ها و زحمات تیم مذاکره کننده تقدیر کرد و خاطر نشان کرد : هدف ما از حضور در پای میز مذاکرات برای رفع مشکلات و برداشتن تحریم ها و انتظار کمک از دشمن نبود بلکه هدفمان این بود که به برخی افکار داخل که هنوز آمریکا را به عنوان شیطان و دشمن بزرگ باور نکرده اند بگوییم که مذاکره با آمریکا راه به جایی نمی برد و از همه مهمتر این که در مقابل سیاه نمایی و ایران هراسی که آمریکا در دنیا بوجود آورده ثابت کنیم که ما کشوری حقوق دادن هستیم و به قوانین بین الملل احترام می گذاریم .
حجت الاسلام یعقوبی با تأکید بر این که همه اقشار جامعه باید از آیت الله مدرس الهام و درس بگیرند تصریح کرد : در شرایط و زمان فعلی الگویی مناسب تر از شهید مدرس وجود ندارد چرا که این مجاهد در دوران زندگی اش تنها از اجناس داخلی استفاده می کرد و این نیز از ویژگی های اخلاقی وی بو د.
وی راه مدرس را راه نجات، پرهیز از اسراف و قناعت در مصرف عنوان کرد و گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز باید روح استقلال و مبارزه با استبداد را از شهید مدرس بیاموزند و در برابر تهدیدات هم روح مقاومت از این شهید والامقام را پیشه کنند .
امام جمعه کاشمر با تقدیر از خدمات و تلاش های انجام شده در زیارتگاه شهید مدرس کاشمر به ویژه تولیت آستان قدس رضوی تأکید کرد : زیارتگاه شهید مدرس امروز به یک پایگاه مهم فرهنگی در شهرستان تبدیل شده است که مورد استقبال اقشار مختلف مردم قرار گرفته است .

امام جمعه کاشمر:
شهید مدرس الگوی بارزی در نپذیرفتن قراردادهای ننگین است
امام جمعه کاشمر با اشاره به نتیجه نرسیدن مذاکرات هسته ای گفت: شهید آیت الله سید حسن مدرس نمونه بارزی برای نپذیرفتن قراردادهای ننگین است و ملت ایران نیز با پیروی از راه این روحانی شهید هیچگاه قراردادهای ننگین را نخواهد پذیرفت.
به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی ظهر امروز در اجتماع نمازگزاران کاشمری در جوار زیارتگاه شهید آیت الله سید حسن مدرس اظهار داشت: اگر چه بارها مسئولان کشور اعلام کردن که به دنبال بمب اتم نیستیم و این مهم را نیز کارشناسان بین المللی در بازدید از پایگاه های هسته ای تایید کردند؛ اما متاسفانه آنها تنها به دنبال بهانه جویی و اعمال فشار بر ملت و نظام ما هستند.
وی با بیان این که ملت ایران الهام گرفته از عاشورا و شاگرد مدرسه آیت الله مدرس است و هیچگاه در برابر قراردادهای ننگین تسلیم نخواهد شد یادآور شد : از این که مذاکرات هسته ای  بعد از یک سال مذاکره به سرانجام نهایی نرسید اما تا این مرحله که ادامه پیدا کرد برای ما بسیار قیمتی و ارزشمند بود.
امام جمعه کاشمر با تقدیر از تیم مذاکره کننده کشورمان در طول یکسال اخیر که اقدامات و تصمیماتشان منجر به نمایش گذاشتن صلابت، اقتدار، فهم و شعور سیاسی ملت ایران شد خاطر نشان کرد: در این مذاکرات ایران در برابر ۶ قدرت جهانی قرار داشت و تیم مذاکره کننده نیز به خوبی در برابر همه فشارها مقاومت کردند و پاسخ قانونی، منطقی و حقوقی به آنها دادند و نتوانستند بر ملت ما قالب و به خواسته های نامشروع خودشان دست یابند.
وی با بیان این که همان طور که رهبر فرزانه انقلاب فرمودند که امید به این مذاکرات نداریمو اگر یکسال دیگر هم ادامه یابد به نتیجه نخواهد رسید تصریح کرد: ما در این مذاکرات هیچگاه به دنبال رفع مشکلات مان با آمریکا تاز طریق این مذاکرات نبودیم؛ چرا که ملت ایران انقلاب کرد تا بریده و جدای از آمریکا کشور را اداره کند.
حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به این که حضور ایران در مذاکرات برای برداشتن تحریم ها، حل مشکلات و انتظار کمک از دشمن نبوده است ابراز داشت: حضور ما در پای میز مذاکره به این جهت بود که به برخی افکار داخل که هنوز باور نکردند آمریکا شیطان بزرگ و دشمن اصلی ماست و هنوز به نوعی دلشان به آنها گره خورده است بگوییم که با مذاکره با آمریکا راه به جایی نمی رسد. و از همه مهمتر پاسخ به افکار جهانی بود تا تبلیغات و توطئه های آمریکا بر علیه ایران مبنی بر سیاه نمایی و ایران هراسی را به دنیا اثبات کنیم که ما حقوق دان هستیم و معتقدیم که قوانین حقوق بشری در ایران بهتر از همه کشورهای دنیا در این کشور پیاده می شود.
امام جمعه کاشمر با اشاره به فرا رسیدن دهم آذر ماه سالروز شهادت آیت الله سید حسن مدرس که بنام روز مجلس نامگذاری شده است افزود: یاد و خاطره شهید مدرس که در حقیقت مدرس فقاهت، صداقت، سیاست، شجاعت، استقلال، آزادی و خودکفایی است را گرامی میداریم و از همه اقشار مختلف مردم کاشمر برای حضور در مراسم هفتاد و هفتمین سالگرد شهادت این روحانی مجاهد که با حضور نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مردم، مسئولان کشوری و استانی برگزار خواهد شد دعوت می کنیم.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

{jcomments on}