برپایی نماز جمعه شهرستان در جوار زیارتگاه به مناسبت هفتاد و ششمین سالگرد شهادت اسوه فضیلت و معنویت

برپایی نماز جمعه شهرستان در جوار زیارتگاه به مناسبت هفتاد و ششمین سالگرد شهادت اسوه فضیلت و معنویت
آذر ۸, ۱۳۹۲
112 بازدید

  امام جمعه شهرستان  با اشاره به شرایط فعلی کشور گفت: آیت الله مدرس(ره) الگو و اسوه مناسبی برای همه اقشار به ویژه علما، دانشگاهیان، دولتمردان و نمایندگان مجلس است. حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی در اجتماع نمازگزاران که به مناسبت هفتاد و ششمین سالگرد شهادت آیت الله سید حسن مدرس(ره) در جوار زیارتگاه ایشان […]

 

امام جمعه شهرستان  با اشاره به شرایط فعلی کشور گفت: آیت الله مدرس(ره) الگو و اسوه مناسبی برای همه اقشار به ویژه علما، دانشگاهیان، دولتمردان و نمایندگان مجلس است.

حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی در اجتماع نمازگزاران که به مناسبت هفتاد و ششمین سالگرد شهادت آیت الله سید حسن مدرس(ره) در جوار زیارتگاه ایشان بر پا شد اظهار داشت: مردم کاشمر به وجود مرقد مطهر این عالم مجاهد در این شهر افتخار می کنند و زیارتگاه آن را مامن و پناهگاهی برای خود می دانند.

وی با اشاره به این که آیت الله سید حسن مدرس(ره) به عنوان زنده تاریخ همیشه زنده است یادآور شد: این بزرگمرد عرصه دین و سیاست علاوه بر این که به عنوان یک عالم زنده است، به عنوان یک شهید نیز زنده است. بنابر این باید تلاش کنیم ادامه دهنده این شهید راه حق و حقیقت باشیم.

امام جمعه کاشمر با اشاره به این که رفتار، گفتار، زهد، شجاعت و مرادنگی شهید مدرس که همیشه به روحیه استقلال طلبی خود در برابر زیاده خواهی ظالمان و مستکبران می ایستاد خاطر نشان کرد: این که انسان همیشه به فکر اسلام و مسلمین باشد یک درس مهمی است که باید در جامعه مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به سخن شهید مدرس مبنی بر این که سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ماست یادآور شد: دینداری و سیاست ورزی باید با یکدیگر توام باشد و سیاست مداری باید دارای روح پاکیزه و سیاست ورزی دارای روح دینی باشد.

حجت الاسلام یعقوبی با تاکید بر این که همه اقشار جامعه باید از آیت الله مدرس(ره) الهام و درس بگیرند تصریح کرد: در شرایط و زمان فعلی الگویی مناسب تر از شهید مدرس وجود ندارد چرا که این مجاهد در دوران زندگی اش تنها از اجناس داخلی استفاده می کرد و این نیز از ویژگی های اخلاقی وی بود.

وی راه مدرس را راه نجات، پرهیز از اسراف و فناعت در مصرف عنوان کرد و گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز باید روح استقلال و مبارزه با استبداد را از شهید مدرس بیاموزند و در برابر تهدیدات هم روح مقاومت از این شهید والامقام را پیشه کنند.

امام جمعه کاشمر با تقدیر از خدمات و تلاش های انجام شده در زیارتگاه شهید مدرس  به ویژه مدیریت مجتمع فرهنگی و نیز تولیت آستان قدس رضوی تاکید کرد: زیارتگاه شهید مدرس امروز به یک پایگاه مهم فرهنگی در شهرستان تبدیل شده است که مورد استقبال اقشار مختلف مردم قرار گرفته است.

وی با اشاره به نامگذاری سالروز شهادت آیت الله سید حسن مدرس در دهم اذر ماه به عنوان روز مجلس یادآور شد: همه ساله با حضور جمع زیادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان کشوری و استانی مراسم بزرگداشت این شهید در جوار زیارتگاه برگزار می شود.