در آستانه بزرگداشت هفتاد و هشتمین سالگرد شهادت آیت ا… مدرس(ره) نماز جمعه کاشمر در زیارتگاه این عالم مجاهد اقامه شد .

در آستانه بزرگداشت هفتاد و هشتمین سالگرد شهادت آیت ا… مدرس(ره) نماز جمعه کاشمر در زیارتگاه این عالم مجاهد اقامه شد .
آذر ۶, ۱۳۹۴
95 بازدید

  ما راه خدا و تقوا را به تنهایی نمی‌توانیم طی کنیم لذا باید با خوبان و صالحان همراه شویم از این رو امروز نماز جمعه را به مناسبت گرامیداشت سالروز ۱۰ آذر در کنار مرقد شهید بزرگوار مدرس برپا کردیم تا اعلام کنیم ما همراه با مدرسیم و در ادامه راه امثال شهید مدرس […]

 

ما راه خدا و تقوا را به تنهایی نمی‌توانیم طی کنیم لذا باید با خوبان و صالحان همراه شویم از این رو امروز نماز جمعه را به مناسبت گرامیداشت سالروز ۱۰ آذر در کنار مرقد شهید بزرگوار مدرس برپا کردیم تا اعلام کنیم ما همراه با مدرسیم و در ادامه راه امثال شهید مدرس حرکت می‌کنیم.

 

 

 

حجت ا‌لاسلام سید‌قاسم یعقوبی ، امام جمعه کاشمر در خطبه‌های عبادی – سیاسی جمعه ضمن تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی اظهار داشت: با برگزاری بزرگ‌ترین اجتماع انسانی در کربلا رفتار و عمل آن‌ها برای دنیای اسلام سرافرازی آفرید و خداوند به این کار زائران حسینی ارزش خواهد داد.
ایشان با اشاره به اینکه اربعین به عنوان یک رسانه و منبر تبلیغ شده که امروز تمام بشریت آن را می‌بینند و دنیا تحت تأثیر آن قرار می‌گیرد، گفت: خاصیت اربعین جهانی کردن کربلاست و تفسیر عملی قرآن است تا مودت و محبت خاندان پیامبر(ص) عملی شود.

مدرس یک عالم دینی و مجتهد برجسته
خطیب جمعه کاشمر در ادامه با بیان اینکه مدرس یک عالم دینی و مجتهد برجسته و نماینده الگو و طراز اول بوده که هرگاه به تاریخ زندگی او می‌نگریم و نقش او را در مجلس زمان خودش می‌بینیم احساس می‌کنیم چقدر امروز به مدرس‌ها نیاز داریم ، خاطر نشان کرد : ای کاش مجلس ما پر از مدرس‌ها باشد که الان هم هست اما بیش از این به قوت و قدرت علمی، سیاسی، شجاعت و ساده‌زیستی مدرس و نمایندگانی چون او نیاز است.
حجت الاسلام یعقوبی  با توجه به قرار گرفتن در آستانه انتخابات افزود : باید ما از مدرس درس بگیریم و نمایندگانی انتخاب کنیم که به مدرس نزدیک باشد، نمایندگانی که از نظر پاکی و درک درست از مسائل، شجاعت و شهامت به این مرد بزرگ  نزدیک باشند.
ایشان با اشاره به برگزاری مراسم ویژه سالروز شهادت شهید مدرس در کاشمر گفت : از همه مسئولان می‌خواهیم مدرس سرلوحه کارشان باشد زیرا او خداترس بود و ساده می‌زیست.
مسئول ستاد بزرگداشت شهادت آیت ا… مدرس(ره) با بیان اینکه مدرس دین و سیاست را باهم می‌دید نه اینکه سیاست بخشی از دین و اصل دین از سیاست جدا باشد بلکه در تمام ذرات دین، سیاست متصور بود، گفت: این مرد بزرگ درس مبارزه خستگی‌ناپذیر را به ما داد.
امام جمعه کاشمر : با اشاره به اینکه ما امروز بیش از هر زمان دیگر به مواضع شفاف مدرس و صراحت لهجه او و نفوذ‌ناپذیری او نیاز داریم، بیان کرد : این روزها بارها رهبر انقلاب نسبت به موضوع نفود هشدار داده‌اند و ما امروز بعد از برجام نیاز به تفکر مدرس داریم .

اقتصاد مقاومتی در تفکر مدرس موج می‌زد
خطیب جمعه کاشمر با توجه به اینکه در تفکر مدرس اقتصاد مقاومتی موج می‌زد ، گفت : متأسفانه امروز ما یا نمی‌توانیم یا بلد نیستیم همچون مدرس اقتصاد مقاومتی را عملی کنیم ؛ باید با تکیه بر تفکر مدرس که حتی لباسش نیز از پنبه ایران بود ما نیز اینگونه عمل کنیم.
ایشان افزود : امروز به برکت رهبری ایران در اوج اقتدار قرار دارد به طوری که در روزهای اخیر حضور رئیس جمهور روسیه در ایران و دیدار با رهبر معظم انقلاب اوج اقتدار نظام ما را نشان داد.
مدرس نماد ظلم ستیزی
حجت الاسلام یعقوبی خاطر نشان کرد : مدرس هرگز با ظلم و دشمنی کنار نیامد و تا پای جان با جمهوری قلابی رضا خانی مبارزه کرد و به او گفت سرانجام تو در جزیره ای میمیری که نه آب باشد و نه آبادانی ولی  قبر من هر کجا باشد زیارتگاه خواهد شد .

امام جمعه کاشمر در پایان از آیت ا… واعظ طبسی تولیت عظمای آستان قدس رضوی که بر مبنای حکم امام راحل (قدس سره) و مقام معظم رهبری توجه ویژه ای به این مکان دارند و در طول سال برنامه های عمرانی و فرهنگی در زیارتگاه این عالم وارسته اجرا می نمایند تقدیر و تشکر نمود .