رئیس پلیس راه خراسان رضوی خبر داد: کاهش ۱۵ درصدی تلفات جاده ای استان به واسطه مجتمع های بین راهی آستان قدس رضوی

رئیس پلیس راه خراسان رضوی خبر داد: کاهش ۱۵ درصدی تلفات جاده ای استان به واسطه مجتمع های بین راهی آستان قدس رضوی
بهمن ۲۷, ۱۳۹۴
121 بازدید

  رئیس پلیس راه خراسان رضوی گفت: مجتمع های بین راهی آستان قدس رضوی سبب کاهش ۱۵ درصدی تلفات جاده ای این استان شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، سرهنگ امیدوار با اشاره به تاثیر مثبتی که مجموعه های بین راهی آستان قدس رضوی تاکنون برجای گذاشته است، افزود: یکی از […]

 

رئیس پلیس راه خراسان رضوی گفت: مجتمع های بین راهی آستان قدس رضوی سبب کاهش ۱۵ درصدی تلفات جاده ای این استان شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، سرهنگ امیدوار با اشاره به تاثیر مثبتی که مجموعه های بین راهی آستان قدس رضوی تاکنون برجای گذاشته است، افزود: یکی از عوامل تهدید کننده جان مسافران جاده ای به ویژه آن هایی که از استان های دیگر راهی شهر مشهد می شوند، خستگی آن هاست که هر چه مکان اقامت بین راهی برای این افراد بیشتر باشد، تلفات جاده ای نیز کاهش چشمگیری خواهد داشت.

وی همچنین پیشنهاد تاسیس مراکز جدید بین راهی در برخی از نقاط استان خراسان رضوی و محورهای منتهی به شهر مشهد را مطرح و اضافه کرد: در همین راستا چنانچه آستان قدس رضوی برای دو محور نیشابور- سبزوار و همچنین ۳۰ کیلومتری سبزوار نیز مجتمع های بین راهی تاسیس کند، کمک بزرگی به حفاظت از جان زائران و مسافران کرده است.
رئیس پلیس راه خراسان رضوی با بیان اینکه ۲ محور فوق به دلیل نبود همین مراکز استراحتی، سالانه جان افراد زیادی را می گیرند، تصریح کرد: با تاسیس مجموعه های اقامتی در اینگونه محورها جان بیش از یکصد نفر از هموطنانمان حفظ خواهد شد.

وی ادامه داد: سایر دستگاه ها نیز در خصوص تاسیس مراکز بین راهی اقداماتی انجام داده اند اما به دلیل رویکرد اقتصادی شان چندان موفق نبوده اند.

وی اذعان کرد: به دلیل نگاه خاص و ویژه آستان قدس رضوی در تاسیس مراکز بین راهی که با رویکرد فرهنگی همراه است، سالانه هزاران نفر از این مراکز استفاده می کنند و به نوعی این مراکز، زائر را به یاد حرم مطهر رضوی می اندازد.
امیدوار با بیان اینکه مشهد به لحاظ جغرافیایی یکی از دورترین نقاط از حیث مسافتی است، اظهارکرد: همین عامل باعث می شود تا زائرانی که از استان های دورتر راهی شهر مشهد می شوند در انتهای مسیر در استان خراسان رضوی احساس خستگی مفرط کنند و خسارت هایی نیز به همین واسطه به آن ها وارد آید.