مراسم اختتاميه پانزدهمین دوره آموزش علوم قرآن و مرکز پیش دبستانی مهدالرضا زیارتگاه شهید آیت ا… مدرس(ره)

مراسم اختتاميه پانزدهمین دوره آموزش علوم قرآن و مرکز پیش دبستانی مهدالرضا زیارتگاه شهید آیت ا… مدرس(ره)
خرداد ۶, ۱۳۹۵
139 بازدید

  مراسم اختتامیه  کلاسهای مهدالرضا مجتمع فرهنگی شهید آیت ا… مدرس(ره) با حضور مدیر حوزه علمیه امام صادق(ع) شهرستان ، نوآموزان و والدین آنان برگزار گردید . در این مراسم محمد یعقوبی مدیر مجتمع فرهنگی شهید آیت ا… مدرس(ره) ضمن قدردانی از مربیان مهدالرضا ، به تشریح آموزشهای مهدالرضا که بر اساس آموزه های قرآنی تدوین […]

 

مراسم اختتامیه  کلاسهای مهدالرضا مجتمع فرهنگی شهید آیت ا… مدرس(ره) با حضور مدیر حوزه علمیه امام صادق(ع) شهرستان ، نوآموزان و والدین آنان برگزار گردید .
 در این مراسم محمد یعقوبی مدیر مجتمع فرهنگی شهید آیت ا… مدرس(ره) ضمن قدردانی از مربیان مهدالرضا ، به تشریح آموزشهای مهدالرضا که بر اساس آموزه های قرآنی تدوین شده پرداخت و اظهار داشت : مطالبی دراهمیت تربیت قرآنی کودکان بیان نمود .
ایشان هدف از تشکیل کلاس های مهدالرضا را آشنایی کودکان ونوجوانان با سیره اهل بیت علیهم السلام به شیوه های خاص ، کاربردی کردن مفاهیم قرآنی و شکوفایی استعدادها وخلاقیت کودکان دانست .
یعقوبی خاطر نشان کرد : موضوع و بحث ارزشهای اخلاقی و اجتماعی تحت عنوان آیات و روایات کوتاه با ترجمه کودکانه ولی کامل مورد توجه خاص قرار دارد و با بررسی ها و نظر خواهی های انجام شده ، معلمین سال اول ابتدایی از دانش آموزانی که دوره مهدالرضا را طی کرده اند رضایت کامل دارند . امید آن داریم با یاری شما والدین عزیز گامی مؤثر در راه اعتلای فرهنگ قرآنی در جامعه و پیشرفت تحصیلی نوآموزان در سایه قرآن و عترت برداریم .
در پایان این مراسم نیز حجت الاسلام و المسلمین احدی مدیر حوزه علمیه امام صادق(ع) شهرستان کاشمر ضمن تقدیر و تشکر از آستان قدس رضوی در تشکیل کلاسهای مهدالرضا در این مجموعه فرهنگی شهید آیت ا… مدرس(ره) ، آموزش این مرکز را منطبق بر آموزه های دینی خواند و اظهار داشت : این مرکز می تواند در گسترش فرهنگ تدبر وترجمه قرآن و وعلاقه مند نمودن کودکان به مسائل دینی نقش مهمی را ایفا نماید .
از برنامه های اختتامیه کلاسهای مهدالرضا می توان به اجرای صلوات خاصه و سرودامام رضا(ع)  ، همخوانی امام زمان (عج) ، اجرای دکلمه و نمایشی  با موضوع زندگانی حضرت ابراهیم(ع) توسط نوآموزان اشاره داشت .
 در پایان نیز هدایی به رسم یادبود و گواهی پایان دوره به آنان تقدیم گردید .