حضرت آیت ا… خاتمی : به برکت وجود شهید آیت ا… مدرس(ره) در کاشمر و عنایات آستان قدس رضوی این شهر در ایران پرآوازه شده است .

حضرت آیت ا… خاتمی : به برکت وجود شهید آیت ا… مدرس(ره) در کاشمر و عنایات آستان قدس رضوی این شهر در ایران پرآوازه شده است .
مرداد ۸, ۱۳۹۴
107 بازدید

    آیت‌الله سید احمد خاتمی در آیین غبارروبی ضریح آیت‌الله سید حسن مدرس با اشاره به خصوصیات بارز اخلاقی ایشان اظهار داشت : آن زمانی که شهید مدرس در این شهر ایمان دزدانه و رندانه به شهادت رسید تنها بود و پس از خوراندن سم، او را با عمامه‌اش به شهادت رساندند. ایشان با […]

 

 

آیت‌الله سید احمد خاتمی در آیین غبارروبی ضریح آیت‌الله سید حسن مدرس با اشاره به خصوصیات بارز اخلاقی ایشان اظهار داشت : آن زمانی که شهید مدرس در این شهر ایمان دزدانه و رندانه به شهادت رسید تنها بود و پس از خوراندن سم، او را با عمامه‌اش به شهادت رساندند.

ایشان با بیان اینکه امروز جمله معروف شهید آیت‌الله مدرس خطاب به رضا خان که گفته بود «تو در جایی خواهی مرد که نه آب باشد و نه آبادی؛ ولی من در جایی خواهم مرد که زیارتگاه می‌شود» به خوبی محقق شده است، یادآور شد: این پیشگویی شهید مدرس امروز برای همگان روشن و واضح است به طوری که به برکت وجود مرقد مطهر این شهید در شهر کاشمر و عنایات آستان قدس رضوی به مدیریت توانمند حضرت آیت ا… واعظ طبسی با اجرای برنامه های عمرانی و فرهنگی سبب شده که این شهرستان در ایران پرآوازه شده است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه وجود زیارتگاهی از نسل فاطمه(س) و با سندی صحیح کاشمر را در یک جایگاه ویژه قرار داده است، اظهار داشت: اگر چه رضاخان قبل از اینکه شخص مدرس را ترور کند، در حقیقت شخصیت او را ترور کرد اما امروز می‌بینیم که شهید مدرس در تاریخ ماندگار شده و رضاخان قلدر گم شده است به طوری که زمانی که قبر رضاخان را خراب کردند اثری از استخوان‌های وی نبود.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه انقلاب ایران، انقلابی خدایی و الهی است، افزود: در مدت ۳۶ سال از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون ۶ کودتا در کشور خنثی شده است؛ هشت سال جنگ تحمیلی گزینه روی میز همین گروه ۱+۵ بود اما ملت بزرگ ایران از تمام این موارد سرافراز بیرون آمد.

آیت‌الله سید احمد خاتمی با اشاره به اینکه ۱۷ هزار نفر به دست تروریست‌ها و منافقان ترور شدند و همواره تلاش دشمن برای نابودی انقلاب بوده است اما به دلیل اینکه انقلاب، مردم، شهیدان و رهبری الهی بودند در این راه ناکام ماندند، خاطر نشان کرد: برای ما آرمان الهی و سربلندی نظام اسلامی باید مهم باشد و نباید منافع نظام را پای اهداف جناحی و حزبی فدا کنیم.

ایشان با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی باید به عنوان پرچم ناب محمدی در جهان باقی بماند و هر گامی که در راستای وحدت و صمیمیت برداشته شود گامی الهی است، تصریح کرد: این کشور یک رهبر، یک رئیس‌جمهور، یک مجلس و یک قوه قضائیه دارد و تنها حرف آنها این است که توافق خوب آری و توافق بد هرگز.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه طبق اصل ۷۷ قانون اساسی باید هر عهدنامه خارجی به تصویب مجلس برسد، افزود: انجام این مراحل قانونی نباید منجر به اختلاف و تفرقه شود.

آیت‌الله سیداحمدخاتمی انتخابات را جشن سیاسی یک ملت دانست و گفت: نباید اجازه دهیم با تفرقه و اختلاف این جشن تبدیل به ماتم شود؛ بنابر این باید تبلیغات انتخاباتی در نظام جمهوری اسلامی با نظام‌های غربی متفاوت‌تر باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

{jcomments on}