دیدار خادمین آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) با حضرت آیت الله امامی کاشانی

دیدار خادمین آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) با حضرت آیت الله امامی کاشانی
دی ۲۷, ۱۳۹۳
81 بازدید

    مدرسه عالی شهید مطهری که روزی به نام مدرسه سپهسالار معروف بود ، یکی از مکانهایی است که زمانی آیت الله مدرس(ره) در آن تدریس می کرد و مدتی نائب التولیه آن را برعهده داشت. در همین مدرسه بود که شهید مدرس طرح امتحان طلاب را به مرحله اجرا گذاشت و نظام نامه […]

 

 

مدرسه عالی شهید مطهری که روزی به نام مدرسه سپهسالار معروف بود ، یکی از مکانهایی است که زمانی آیت الله مدرس(ره) در آن تدریس می کرد و مدتی نائب التولیه آن را برعهده داشت. در همین مدرسه بود که شهید مدرس طرح امتحان طلاب را به مرحله اجرا گذاشت و نظام نامه اداری منظمی برای مدرسه تدوین کرد. آیت الله مدرس (ره) با دعوت از کاشیکارانی از اصفهان قسمت هایی از کاشیکاری این مدرسه را مرمت و بازسازی کردند که بخشهایی از آن هنوز باقی مانده است.

بعد از پیروزی انقلاب این مدرسه به مدرسه عالی شهید مطهری تغییر نام یافت که در حال حاضر به مدیریت آیت الله امامی کاشانی اداره می شود.

 

روز چهارشنبه ۲۴ دی ماه ۹۳ خادمین آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس و زیارتگاه شهید آیت الله مدرس(ره) کاشمرضمن دیدار با حضرت آیت الله امامی کاشانی خطیب موقت نماز جمعه تهران نماز ظهر  و عصر را به امامت ایشان بجا آوردند 

 

 در این دیدار، حضرت آیت الله امامی کاشانی ضمن خوش آمدگویی و استناد به آیه قرآن کریم «من یعظم شعائر الله فانها من تقوی القلوب»، خدمت در حرم اهل بیت(ع)، امامزادگان و شهدایی همانند شهید مدرس(ره) را بسیار ارزشمند، تکریم و تعظیم و از مصادیق شعائر اسلامی دانستند و از خداوند متعال خواستند ان شاء الله جمع خادمین با شرافت به زائران خدمت کنند و تکریم و تعظیم و خدمات آنان در عالم آخرت که باطن عالم دنیاست مورد عنایت خداوند متعال قرار بگیرد.

 

 

وی مردم شهرستانهای طبس و کاشمر را مردمی مومن و ولایی توصیف و از حاضرین خواست سلام ایشان را به مردم خوب این دو شهرستان ابلاغ نمایند.

 

 

شایان ذکر است در ابتدای این دیدار، فروزان معاون فرهنگی موسسه ضمن ابراز خرسندی از زیارت حضرت آیت الله امامی کاشانی و توفیق اقامه نماز ظهر و عصر به امامت ایشان، به اجمال به معرفی آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید آیت الله مدرس(ره) پرداخت و افزود الحمدلله پس از تفویض تولیت این دو بقعه متبرکه از سوی مقام معظم رهبری به حضرت آیت الله واعظ طبسی تولیت عظمای آستان قدس رضوی، این دو مکان مقدس به قطب فرهنگی تبدیل شده و سالیانه پذیرای خیل عظیم زائران حضرت علی بن موسی الرضا(ع) است و خدمات قابل توجهی توسط خادمین که امروز جمعی از آنان توفیق دیدار حضرت عالی نصیبشان شده است به زائران حضرت علی بن موسی الرضا(ع) ارائه می گردد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

{jcomments on}