نشست برنامه ریزی عزاداری هیات مذهبی در ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)

نشست برنامه ریزی عزاداری هیات مذهبی در ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)
آبان 14, 1392
9 بازدید

  مراسم عزدارای ایام سوگواری حضرت ابا عبد الله الحسین (ع) با حضور بیش از 50 هیئت مذهبی در زیارتگاه شهید آیت ا… مدرس(ره) همزمان با فرا رسیدن ماه محرم ، ماه پیروزی خون و قیام و شهادت ،  نشست مسئولین هیئات مذهبی شهرستانهای کاشمر ، خلیل آباد و بردسکن به منظور برپایی هر چه […]

 

مراسم عزدارای ایام سوگواری حضرت ابا عبد الله الحسین (ع) با حضور بیش از 50 هیئت مذهبی در زیارتگاه شهید آیت ا… مدرس(ره)

همزمان با فرا رسیدن ماه محرم ، ماه پیروزی خون و قیام و شهادت ،  نشست مسئولین هیئات مذهبی شهرستانهای کاشمر ، خلیل آباد و بردسکن به منظور برپایی هر چه باشکو ه تر مراسم عزاداری هیئات مذهبی در زیارتگاه شهید آیت ا… مدرس(ره) در سالن اجتماعات این مجتمع برگزار گردید .
در این مراسم محمد یعقوبی مدیریت مجتمع فرهنگی آیت ا… مدرس(ره) با بیان این که زنده نگهداشتن نام و یاد امام حسین(ع) در واقع زنده نگهداشتن اسلام ناب محمدی و احکام والا و نورانی اسلام و استمرار حرکت عاشورا فی الواقع استمرار حرکت دین مبین اسلام است اظهار داشت : سعادتمند هستند افرادی که در مجالس امام حسین(ع) و در هیئات مذهبی مزین به نام ائمه اطهار(ع) مشغول به خدمت و جدای از نام و نشان و مرتبه علمی در راستای اشاعه فرهنگ عاشورا تلاش می کنند .

در ادامه این مراسم سپهریان مدیر عامل مؤسسه آستان مبارک حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس و زیارتگاه شهید آیت ا.. مدرس(ره) کاشمر ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری حضرت ابا عبدا.. الحسین(ع) با بیان اینکه باید حرکت ما اسلام محور باشد اظهار داشت : در بحث محرم با توجه به مسائل و دیدگاههایی که همه ما داریم باید همه فعالیت ها و حرکت ها مذهبی بر اساس دین باشد این یک اساس و اصل است .
وی تصریح کرد : لازم است سخنرانی ها در راستای افزایش بینش و آگاهی قیام عاشورا باشد و همه مسئولین هیئات باید بر این مبنا حرکت کنند و اگر به این روش کار کنیم راه امام حسین(ع) را رفته ایم و زحمات ما هدر نمی رود . اما اگر خدای نکرده غیر از بحث اسلام محوری و بحث عاشورا، در کارمان وجود داشت این ناخالصی ها یی است که باید حذف کنیم .
سپهریان با اشاره به اهمیت بیان مسائل روز در عزاداری سرور و سالار شهیدان تاکید کرد که  از علی اکبر زمان و از یزید زمان نباید فراموش شود . آن زمان آب را بر امام حسین(ع) بستند و آنها را تحریم کردند . امروز همین کار را با مسلمین می کنند . این ایام بهترین زمان برای بیان ابعاد مختلف قیام آن حضرت است . باید دشمن را مایوس کنیم و نگذاریم تحریم ها تاثیر منفی بر مردم بگذارد .
وی تصریح کرد : دشمنان تلاش دارند از نقش سازنده عزاداری بکاهند . دشمنان می خواهند نقش سازنده محرم وصفر را کمتر کنند یک نمونه از این تلاش ها بروز و گسترش آیین های نوظهور است که ما با برنامه ریزی دقیق باید آن را خنثی کنیم .

مراسم عزداری ایام سوگواری حضرت ابا عبدا… الحسین (ع) با حضور هیئات مذهبی

 رزمندگان اسلام ، امام صادق(ع) ، امام سجاد (ع) ، جان نثاران ابوالفضلی ، طفلان مسلم ابن عقیل(ع) ، زینبیه (س) و حضرت رقیه (س) شهرستان کاشمر – مهدیه ، حسینی ، علی اکبری و ابوالفضلی قوژد –  حسینی ، علی اکبری و ابوالفضلی ارغا – ابوالفضلی ، مهدیه و حسینی دهنو – حسینی و علی اکبری قوچ پلنگ – ابوالفضلی ، حسینی علی اکبری و دلبختگان باب الحوائج فرح آباد  – حسینی ، ابوالفضلی و علی اصغری فرگ  – حسینی کاژغونه – حیدری ، جان نثاران ابوالفضلی و ابوالفضلی فدافن –  حسینی ، ابوالفضلی و علی اکبری سرحوضگ – حسینی ، علی اکبری و ابوالفضلی کسرینه – حسینی و ابوالفضلی محمدیه – حسینی تل آباد – ابوالفضلی اسحاق آباد – حسینی عشرت آباد – علی اکبری انصاریه – ابوالفضلی ممرآباد – ابوالفضلی مغان – حسینی هفتخانه – ابوالفضلی مغان –  ابوالفضلی سعدالدین – حسینی بزنجرد – ابوالفضلی ابراهیم آباد – حسینی ، ابوالفضلی جابوز – مخلصین امام حسین(ع)  حاج آباد – امامزاده قاسم (ع) و ابوالفضلی تربقان – حسینی جعفرآباد – علی اصغری کندر – علی اصغری و حسینی نقاب – حسینی    تکمار –  حسینی کاهه   – ابوالفضلی هند آباد
 
از هفتم لغایت دهم محرم در جوار زیارتگاه شهید آیت ا… مدرس(ره) برگزار می گردد .