نشست برنامه ریزی عزاداری هیات مذهبی در ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)

نشست برنامه ریزی عزاداری هیات مذهبی در ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)
آبان ۱۴, ۱۳۹۲
88 بازدید

  مراسم عزدارای ایام سوگواری حضرت ابا عبد الله الحسین (ع) با حضور بیش از ۵۰ هیئت مذهبی در زیارتگاه شهید آیت ا… مدرس(ره) همزمان با فرا رسیدن ماه محرم ، ماه پیروزی خون و قیام و شهادت ،  نشست مسئولین هیئات مذهبی شهرستانهای کاشمر ، خلیل آباد و بردسکن به منظور برپایی هر چه […]

 

مراسم عزدارای ایام سوگواری حضرت ابا عبد الله الحسین (ع) با حضور بیش از ۵۰ هیئت مذهبی در زیارتگاه شهید آیت ا… مدرس(ره)

همزمان با فرا رسیدن ماه محرم ، ماه پیروزی خون و قیام و شهادت ،  نشست مسئولین هیئات مذهبی شهرستانهای کاشمر ، خلیل آباد و بردسکن به منظور برپایی هر چه باشکو ه تر مراسم عزاداری هیئات مذهبی در زیارتگاه شهید آیت ا… مدرس(ره) در سالن اجتماعات این مجتمع برگزار گردید .
در این مراسم محمد یعقوبی مدیریت مجتمع فرهنگی آیت ا… مدرس(ره) با بیان این که زنده نگهداشتن نام و یاد امام حسین(ع) در واقع زنده نگهداشتن اسلام ناب محمدی و احکام والا و نورانی اسلام و استمرار حرکت عاشورا فی الواقع استمرار حرکت دین مبین اسلام است اظهار داشت : سعادتمند هستند افرادی که در مجالس امام حسین(ع) و در هیئات مذهبی مزین به نام ائمه اطهار(ع) مشغول به خدمت و جدای از نام و نشان و مرتبه علمی در راستای اشاعه فرهنگ عاشورا تلاش می کنند .

در ادامه این مراسم سپهریان مدیر عامل مؤسسه آستان مبارک حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس و زیارتگاه شهید آیت ا.. مدرس(ره) کاشمر ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری حضرت ابا عبدا.. الحسین(ع) با بیان اینکه باید حرکت ما اسلام محور باشد اظهار داشت : در بحث محرم با توجه به مسائل و دیدگاههایی که همه ما داریم باید همه فعالیت ها و حرکت ها مذهبی بر اساس دین باشد این یک اساس و اصل است .
وی تصریح کرد : لازم است سخنرانی ها در راستای افزایش بینش و آگاهی قیام عاشورا باشد و همه مسئولین هیئات باید بر این مبنا حرکت کنند و اگر به این روش کار کنیم راه امام حسین(ع) را رفته ایم و زحمات ما هدر نمی رود . اما اگر خدای نکرده غیر از بحث اسلام محوری و بحث عاشورا، در کارمان وجود داشت این ناخالصی ها یی است که باید حذف کنیم .
سپهریان با اشاره به اهمیت بیان مسائل روز در عزاداری سرور و سالار شهیدان تاکید کرد که  از علی اکبر زمان و از یزید زمان نباید فراموش شود . آن زمان آب را بر امام حسین(ع) بستند و آنها را تحریم کردند . امروز همین کار را با مسلمین می کنند . این ایام بهترین زمان برای بیان ابعاد مختلف قیام آن حضرت است . باید دشمن را مایوس کنیم و نگذاریم تحریم ها تاثیر منفی بر مردم بگذارد .
وی تصریح کرد : دشمنان تلاش دارند از نقش سازنده عزاداری بکاهند . دشمنان می خواهند نقش سازنده محرم وصفر را کمتر کنند یک نمونه از این تلاش ها بروز و گسترش آیین های نوظهور است که ما با برنامه ریزی دقیق باید آن را خنثی کنیم .

مراسم عزداری ایام سوگواری حضرت ابا عبدا… الحسین (ع) با حضور هیئات مذهبی

 رزمندگان اسلام ، امام صادق(ع) ، امام سجاد (ع) ، جان نثاران ابوالفضلی ، طفلان مسلم ابن عقیل(ع) ، زینبیه (س) و حضرت رقیه (س) شهرستان کاشمر – مهدیه ، حسینی ، علی اکبری و ابوالفضلی قوژد –  حسینی ، علی اکبری و ابوالفضلی ارغا – ابوالفضلی ، مهدیه و حسینی دهنو – حسینی و علی اکبری قوچ پلنگ – ابوالفضلی ، حسینی علی اکبری و دلبختگان باب الحوائج فرح آباد  – حسینی ، ابوالفضلی و علی اصغری فرگ  – حسینی کاژغونه – حیدری ، جان نثاران ابوالفضلی و ابوالفضلی فدافن –  حسینی ، ابوالفضلی و علی اکبری سرحوضگ – حسینی ، علی اکبری و ابوالفضلی کسرینه – حسینی و ابوالفضلی محمدیه – حسینی تل آباد – ابوالفضلی اسحاق آباد – حسینی عشرت آباد – علی اکبری انصاریه – ابوالفضلی ممرآباد – ابوالفضلی مغان – حسینی هفتخانه – ابوالفضلی مغان –  ابوالفضلی سعدالدین – حسینی بزنجرد – ابوالفضلی ابراهیم آباد – حسینی ، ابوالفضلی جابوز – مخلصین امام حسین(ع)  حاج آباد – امامزاده قاسم (ع) و ابوالفضلی تربقان – حسینی جعفرآباد – علی اصغری کندر – علی اصغری و حسینی نقاب – حسینی    تکمار –  حسینی کاهه   – ابوالفضلی هند آباد
 
از هفتم لغایت دهم محرم در جوار زیارتگاه شهید آیت ا… مدرس(ره) برگزار می گردد .