مراسم عزدارای ایام سوگواری حضرت ابا عبد الله الحسین (ع) با حضور بیش از ۵۰ هیئت مذهبی در زیارتگاه شهید آیت ا… مدرس(ره)

مراسم عزدارای ایام سوگواری حضرت ابا عبد الله الحسین (ع) با حضور بیش از ۵۰ هیئت مذهبی در زیارتگاه شهید آیت ا… مدرس(ره)
آبان ۳, ۱۳۹۳
102 بازدید

    همزمان با فرا رسیدن ماه محرم، ماه پیروزی خون بر شمشیر و ماه قیام و شهادت، نشست مسئولین هیآت مذهبی شهرستانهای کاشمر، خلیل آباد و بردسکن به منظور برپایی هر چه باشکو ه تر مراسم عزاداری هیآت مذهبی در زیارتگاه شهید آیت الله مدرس(ره) کاشمر در سالن اجتماعات این مجتمع برگزار گردید .بنا […]

 

 

همزمان با فرا رسیدن ماه محرم، ماه پیروزی خون بر شمشیر و ماه قیام و شهادت، نشست مسئولین هیآت مذهبی شهرستانهای کاشمر، خلیل آباد و بردسکن به منظور برپایی هر چه باشکو ه تر مراسم عزاداری هیآت مذهبی در زیارتگاه شهید آیت الله مدرس(ره) کاشمر در سالن اجتماعات این مجتمع برگزار گردید .
بنا به گزارش روابط عمومی موسسه، در این مراسم، سپهریان مدیر عامل مؤسسه آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس و زیارتگاه شهید آیت الله. مدرس(ره) کاشمر ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و هفتاد و دو تن از یاران بزرگوارشان اظهار داشتدر مبحث محرم با توجه به مسائل و دیدگاههایی که همه ما داریم بایستیتمامی فعالیت ها و حرکت های مذهبی بر اساس دین بوده و اسلام محور باشد .
مدیرعامل مؤسسه تصریح کردلازم است سخنرانی ها در راستای افزایش بینش و آگاهی مردم نسبت به قیام عاشورا باشد و همه مسئولین هیآت مذهبی باید بر این مبنا حرکت کنند و اگر به این روش کار کنیم راه امام حسین(ع) را
رفته ایم و زحمات ما هدر نمی رود، اما اگر خدای ناکرده غیر از بحث اسلام محوری و عاشورا، در کارمان وجود داشت این ناخالصیهایی است که باید اصلاح کنیم.
ایشان با اشاره به اهمیت حضور جوانان در هیآت مذهبی خاطر نشان کردمسئولین هیآت مذهبی باید با بصیرت کامل با توطئه های دشمنان که برای ضربه زدن به باورهای دینی در حال فعالیت هستند مقابله نمایند و با جذب جوانان، برنامه های فرهنگی و مذهبی متناسب با نیازهای روز آنان ارائه نمایند .
سپهریان اظهار داشت دشمنان تلاش دارند از نقش سازنده و قدرت حقیقی آیین های عزاداری و عاشورا بکاهند واهمیت محرم وصفر را کمرنگ کنند که بایستی از اعمال و آيين هايي که گاهاً توسط عزاداران و مداحان اجرا مي گردد و ما را از فرهنگ واقعي عاشورا دور می کند و موجب سوء استفاده دشمنان می شود بپرهیزیم و با درایت و
 برنامه ریزی دقیق توطئه هاي آنان را نيز خنثي نماییم.
 مدیر عامل موسسه در پایان بر حضور منسجم، منظم و باشکوه هیآت مذهبی در زیارتگاه شهید آیت الله مدرس(ره) که به برکت مدیریت توانمند اسلامی حضرت آیت الله واعظ طبسی تولیت عظمای آستان قدس رضوی به قطب فرهنگی منطقه تبدیل شده تاکید نمود.
در ابتدای مراسم، یعقوبی مدیر زیارتگاه شهید آیت الله مدرس(ره) ضمن تبیین فلسفه عزاداری و گریه برای امام حسین(ع) گریه بر سالار شهیدان حضرت ابا عبد الله الحسین(ع) را بالاترین سطح گریه دانست و افزود گریه
بر سیدالشهداء ریشه دراعماق وجود شیعیان داشته و به میزان خلوص آن تأثیرات فراوانی بر روح و روان انسان
می گذارد.
ایشان تصریح کرد گریستن در عزای سرور و سالار شهیدان هم نشانی از محبت پاک به ارزش های سترگ انسان است و هم عامل حرکت آفرین برای نزدیک شدن به کانون محبت و معرفت الهی، به همین خاطر است که فرد عزادار از طریق گریه کردن دوست دار آن مطهر پاکی ها می شود و سپس با گرمای محبت او در مسیر فضیلت های انسانی گام بر می دارد.
از برنامه های دیگر این مراسم می توان به پخش کلیپ عزاداری هیآت مذهبی در سال ۹۲، اهدای شال عزاداری به صورت نمادین به پیر غلامان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و سایر مسئولین هیآت و همچنین مرثیه سرایی اشاره کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

{jcomments on}