مجتمع فرهگی – رفاهی و نمازخانه میان راهی امام رضا(علیه السلام) مزداوند میزبان جمعی از خانوداه های شهدای هسته ای

مجتمع فرهگی – رفاهی و نمازخانه میان راهی امام رضا(علیه السلام) مزداوند میزبان جمعی از خانوداه های شهدای هسته ای
مهر ۱۳, ۱۳۹۳
90 بازدید

    در سالروز شهادت شكافنده علوم، پنجمين سپهر آسمان ولايت و امامت حضرت امام محمد باقر(ع)، نمازخانه ميان راهي امام رضا(علیه السلام) مزداوند واقع در ۸۵ كيلومتري محور مشهد – سرخس ميزبان خانواده شهدایي از جنس علم و دانش و از شاگردان مكتب امام باقر(ع) بود. بنا به گزارش روابط عمومي موسسه، پدر ارجمند […]

 


 

در سالروز شهادت شكافنده علوم، پنجمين سپهر آسمان ولايت و امامت حضرت امام محمد باقر(ع)، نمازخانه ميان راهي امام رضا(علیه السلام) مزداوند واقع در ۸۵ كيلومتري محور مشهد – سرخس ميزبان خانواده شهدایي از جنس علم و دانش و از شاگردان مكتب امام باقر(ع) بود.

بنا به گزارش روابط عمومي موسسه، پدر ارجمند شهيد احمدي روشن، محمدحسين فرزند و همسر شهيد والامقام قشقايي و برادر بزرگوار شهيد دكتر شهرياري صبح روز پنج شنبه دهم مهرماه مصادف با هفتم ذي الحجه با استقبال صمیمی مديرعامل، معاون فرهنگي و جمعي از مسئولين محلي شهر مزداوند از نمازخانه ميان راهي امام رضا(علیه السلام) بازديد نمودند.

در ابتداي اين مراسم، سپهريان مدير عامل موسسه آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) طي سخناني ضمن خوش آمدگويي، حضور خانواده محترم شهداي هسته اي را در سالروز شهادت امام محمدباقر(ع) به نمازخانه زينت يافته به نام حضرت امام رضا(علیه السلام) به فال نيك گرفت و از شهداي هسته اي به عنوان پيشگامان عرصه علم و عمل و شكافنده علوم هسته اي در ايران اسلامي ياد و از مقام شامخ آنان تجليل کرد.

سپهريان خدمات آستان قدس رضوي را بعد از پيروزي شكوهمند نظام مقدس جمهوري اسلامي در ايران در تمامي عرصه هاي فرهنگي، اقتصادي، بهداشتي، رفاهي و خدماتي بي نظير توصيف و تصریح کرد نمازخانه ميان راهي كه امروز توفيق بازديد آن نصيب شما گشته يكي از ۱۹ نمازخانه و مجتمع فرهنگي رفاهی امام رضا(علیه السلام) است كه با درايت و مديريت توانمند اسلامي حضرت آیت الله واعظ طبسی تولیت عظمای آستان قدس رضوی و در راستاي تكريم زائران حضرت علي بن موسي الرضا(علیه السلام) در پنج استان كشور با معماري اسلامي و امكانات بسيار خوب رفاهي و خدماتي احداث و در خدمت زائران قرار دارد.

ایشان توجه به نياز زائران در امر تامين فضاي مناسب جهت عبادت، آسايش، رفاه و تامين مواد غذايي و پروتئيني و مكان مناسب براي شادي، نشاط، سرگرمي و تفريح كودكان و رعايت بهداشت، نظافت و فضاي سبز عالی را از اولويت هاي احداث نمازخانه ها برشمرد كه اين امر در حال حاضر در همه نمازخانه هاي امام رضا(علیه السلام) مورد توجه قرار گرفته است.

پدر شهيد  احمدي روشن پس از بازديد بهمراه سایر خانواده هاي محترم از نمازخانه امام رضا(علیه السلام) و صرف صبحانه در جمع حاضرين اظهار داشت خدمات آستان قدس رضوي تحت مديريت حضرت آیت الله واعظ طبسی در جهت تكريم زائران ستودني است. ایشان احداث نمازخانه ها را يك امر فرهنگي و حياتي و در راستاي خدمت رساني به مردم توصيف و با اظهار خرسندي و خوشحالي از حضور در نمازخانه امام رضا(علیه السلام) بيان داشت احداث چنين اماكني با ارزش، زيبا، باشكوه و بهداشتي در مسير حركت زائران امام رضا(علیه السلام) سبب مي شود تا زائران ضمن رفع خستگي و تجديد قواي جسمي و روحي با آمادگي بهتر به زیارت و پابوسي حضرت امام رضا(علیه السلام) مشرف شوند.

وي خاطرات خوش سفر و حضور در چنين اماكني كه متعلق به امام هشتم است را براي زائران بسيار ماندني اعلام و افزود بطور يقين دعاي خير همه كساني كه از اين  نمازخانه ها و امكانات آن استفاده مي كنند بدرقه راه خادمان رضوي خواهد بود.

شايان ذكر است خانواده محترم شهداي هسته اي پس از بازدید با بدرقه گرم مسئولین، نمازخانه را بمنظور شركت در يادواره شهدای هسته ای كه در شهرستان سرخس برگزار مي شد ترك نمودند.

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

{jcomments on}