فراخوان کنگره ملی امامزادگان با محوریت حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع)

فراخوان کنگره ملی امامزادگان با محوریت حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع)
خرداد ۲۰, ۱۳۹۴
106 بازدید

    سپهریان مدیر عامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) از برگزاری کنگره ملی امامزادگان با محوریت حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در شهرستان طبس خبر داد. بنا به گزارش روابط عمومی موسسه، سپهریان اظهار داشت امامزادگان نماد گرایش های مذهبی و […]

 

 

سپهریان مدیر عامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) از برگزاری کنگره ملی امامزادگان با محوریت حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در شهرستان طبس خبر داد.

بنا به گزارش روابط عمومی موسسه، سپهریان اظهار داشت امامزادگان نماد گرایش های مذهبی و باورهای اعتقادی مسلمین هستند. وجود مراقد مطهر امامزادگان به عنوان کانون های جوشش عواطف و احساسات دینی و همچنین بررسی سیره زندگانی آن بزرگواران از جهات معنوی، علمی، جهادی، اجتماعی و فرهنگی بسترهای رشد و تعالی روح انسان را فراهم آورده و از محورهای اساسی ترویج فرهنگ معارف معصومین(ع) محسوب می شود.

مدیرعامل موسسه تصریح کرد در راستای فرمایش مقام معظم رهبری «بقاع متبرکه امامزادگان باید به قطب فرهنگی تبدیل شود» و بمنظور همگرایی و هم افزایی با دیگر سازمان ها و نهادهای فرهنگی کشور و بهره گیری از آثار برکات این مراکز نورانی و مقدس، کنگره ملی امامزادگان با محوریت حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) در ۳ محور شخصیت شناسی حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع)، نقش فرهنگی امامزادگان و بررسی جلوه های معماری آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه با موضوعات مختلف پیش بینی که علاقمندان می توانند مقالات خود را تا تاریخ ۱۰ مردادماه سال جاری از طریق آدرس های الکترونیکیWWW.Awqaf.ir   یا WWW.Mighatalreza.ir ارسال نمایند.

ایشان خاطرنشان کرد نتایج نهایی داوری مقالات ارسالی در ۱۷ مردادماه سال جاری اعلام و هدایای ارزشمندی به همراه تندیس کنگره و لوح تقدیر برای بیست مقاله برتر در نظر گرفته شده و کنگره در ایام نورانی دهه کرامت، ۲۹ مردادماه همزمان با روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه در تالار همایش های میقات الرضا طبس برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

{jcomments on}