مراسم بزرگداشت شهادت آیت ا… مدرس(ره) و روز مجلس در زیارتگاه نماینده جاودان ملت برگزار شد .

مراسم بزرگداشت شهادت آیت ا… مدرس(ره) و روز مجلس در زیارتگاه نماینده جاودان ملت برگزار شد .
آذر ۱۰, ۱۳۹۴
98 بازدید

مراسم بزرگداشت شهادت آیت ا… مدرس(ره) با حضور نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ، مسئولین ، خانواده معظم شهداء ، ایثارگران و مردم ولایتمدار شهرستان کاشمر در سالن اجتماعات شهید آیت ا… مدرس(ره) برگزار گردید .   دیدگاه مدرس به رابطه دیانت و سیاست پایه انقلاب‌اسلامی و نهضت امام‌خمینی(ره) است در این مراسم مهندس باهنر […]

مراسم بزرگداشت شهادت آیت ا… مدرس(ره) با حضور نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ، مسئولین ، خانواده معظم شهداء ، ایثارگران و مردم ولایتمدار شهرستان کاشمر در سالن اجتماعات شهید آیت ا… مدرس(ره) برگزار گردید .

 

دیدگاه مدرس به رابطه دیانت و سیاست پایه انقلاب‌اسلامی و نهضت امام‌خمینی(ره) است

در این مراسم مهندس باهنر ضمن تسلیت ایام اربعین گفت: سالگرد شهید مدرس بهانه‌ای است برای مرور کردن بر عملکرد خودمان در مجلس و شما به عنوان مسئولان نظام یا شهروندی از شهروندان امت اسلامی و تطبیق دادن رفتارهای ما با رفتار اولیای دین و کسانی که راهبر، رهبر و الگوی ما بوده، هستند و خواهند بود.
ایشان خاطر نشان کرد : باید تلاش کنیم از این مراسم‌ها به علم خود بیافزاییم و تلاش کنیم آن را به عمل برسانیم.
نایب رئیس مجلس با اشاره به اینکه شهید مدرس جمله بسیار به یاد ماندنی دارد که شاید پایه اساسی انقلاب اسلامی ایران شد، افزود: آن جمله این است «سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ما است»، قطعا امام خمینی نیز تحت تاثیر این تفکر قرار گرفته و بر این مبنا نهضت عظیم انقلاب اسلامی را راهبری کرد.
مهندس باهنر اظهار داشت : کسانی که با همه عمق وجودشان به بصیرت رسیده و دوست و دشمن را به موقع می‌شناسند و باور دارند عالم محضر خداست، آن موقع باور می‌کنند که در محضر خدا نباید معصیت کرد، کسی که عالم را محضر خدا دانسته و باور کند نباید معصیت کند مانند شهید مدرس و امام راحل می‌شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود : از امام سوال کردند که در دوران عمر مبارزه و قیام و تبعید ترسیده ای یا نه؟ و امام پاسخ داد در تمام لحظات از چیزی غیر از خدا نترسیدم، کسی که مانند امام به این مقام می‌رسد می‌تواند همه دنیا را دچار زلزله و دگرگونی کرده، دشمنان را بترساند و دوستان را امیدوار کند و از اسلام منزوی شده اوایل قرن بیستم، اسلام مترقی، با نشاط و پرطرفدار به وجود آورد.
ایشان در ادامه گفت: هنوز میدان‌های زیادی مانده است تا روی تفکرات آیت الله مدرس کار کنیم، تفکراتی که از اسلام ناب گرفته شده است، مدرس عارفی بزرگ و انقلابی و شجاع بود.
مهندس باهنر ابراز امیدواری کرد : در راستای تبیین شخصیت این بزرگوار با استفاده از ابزارهای مختلف حوزه فرهنگ و هنر از جمله چاپ کتاب و تهیه فیلم تلاشهای پرشمار بیشتری صورت گیرد.
ایشان همچنین افزود : بسیار خرسندیم که امروز به برکت وجود آرامگاه شهید مدرس و این زیارتگاه، حوزه فرهنگ شهرستان کاشمر رونقی خاص گرفته است.
تشکیل بسیج توسط امام از آغاز جنگ تحمیلی نشان دهنده عمق بصیرت و دوراندیشی ایشان بود
نایب رئیس مجلس با اشاره به هفته بسیج گفت : این هفته را امام خمینی در آذر ۵۸ که هنوز خبری از جنگ نبود و درگیری نظامی با کشور همسایه نداشتیم صادر کرد که این مسئله نشان دهنده عمق بصیرت و دوراندیشی ایشان بود، در فرمان تاسیس بسیج از سوی امام چند کلام بیشتر نبود «بسیج یک بازوی توانمند، مقتدر، آموزش دیده و مخلص و همراه با امت و پیام آور مهربانی است؛ بسیج با همان چند سطر شروع شد و امروز امید جهان اسلام شده است».
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: در سوریه، یمن، عراق و … بسیج داریم که در حال رشد است، ممکن است که نامش بسیج نباشد اما براساس تفکر بسیجی شکل گرفته است.
مهندس باهنر با اشاره به دومین نامه رهبری به جوانان دنیای غرب گفت: ایشان در این نامه جوانان را به ارتباط فرهنگ های اصیل و اعلام درد مشترک یعنی تروریسم دعوت کرد.
ایشان اظهار داشت : از نامه رهبری در همین مدت کوتاه استقبال عظیمی صورت گرفت؛ بسیاری تلاش می‌کنند اسلام را به قبل از پیروزی انقلاب اسلامی برگردانند اما این نسلی که در حال به بالا کشاندن خود است انشاالله کار استکبار و زباله‌های دست ساخته استکبار مانند گروه‌های تروریستی را تمام می‌کند.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امام خمینی با یک دنیا اخلاص و اعتقاد زلزله‌ای ایجاد کرد و اسلام را به اوج برد، هر چند که قبل از امام نیز اسلام بود اما ما در کشورمان که بیش از هزار سال سابقه مسلمانی داشتیم اسلامی را یاد گرفته بودیم که خیلی به کار دنیای مردم نمی‌خورد، اما امام اسلام ناب محمدی را تعریف کرد و بین اسلام ناب محمدی و اسلام آمریکایی تفاوت قائل شد، اسلام ناب محمدی محبوب شد و در دنیا زلزله‌ای ایجاد کرد و رایحه‌ای از آن بلند شد که بیداری اسلامی را به راه انداخت.
حزب اللهی های لبنان فرزندان خمینی هستند اما ایرانی نیستند
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد : برخی می‌گفتند بچه حزب اللهی‌های لبنان همان ایرانی‌ها هستند در حالی که اینگونه نیست و حزب اللهی ‌های لبنان ایرانی نیستند اما قبول داریم همه آن‌ها بچه‌های امام خمینی هستند.
نماینده مردم تهران ادامه داد: آیت الله مدرس دنبال تبیین اسلام ناب بود، اسلامی که مدرس، امام و رهبری می‌شناسند با ترور مخالف است، اما برخی امروزه برای بدنام کردن اسلام زباله‌هایی مانند داعش را به عنوان نمونه‌هایی از اسلام معرفی می‌کنند.
نظر آیت الله مدرس درباره جامعه ملل
مهندس باهنر گفت: در یک مصاحبه‌ای از آیت الله مدرس سوال شد نظرات در مورد جامعه ملل چیست ایشان گفتند اگرچه حسن ظنی ندارم لکن تنها نمی‌توانم استقامت کنم اما می‌گویم که من می‌میرم و شما می‌مانید و همین قدر می‌گویم که حسن ظنی نسبت به جامعه ملل ندارم اما اینکه چه زمانی به این نتیجه خواهید رسید نمی دانم، هنوز برخی حاضر به فهم این جمله آیت الله مدرس نیستند، عربستان مردم یمن را قتل عام می‌کند و پس از آن شورای امنیت قطعنامه صادر می‌کند که کمک به انقلابیون یمن ممنوع است، این دوگانگی قطعا عمر استکبار را کوتاه خواهد کرد.
 ایران به برکت ولایت فقیه جزیره ای با ثبات میان کشورهای بی ثبات
وی با اشاره به اینکه ایران جزیره ای با ثبات میان کشورهای بی ثبات است گفت: از بی ثباتی آن کشورها راضی نیستیم و هر جا که می توانیم در جهت کمک به ثبات آنها کمک مالی، نظامی و آموزشی می کنیم و هر جا هر کسی قدمی علیه رژیم صهیونیستی بردارد از آن حمایت می کنیم.
باهنر در پایان سخنرانی خود گفت: برگزاری چنین بزرگداشت هایی خوب است اما دستاندرکاران باید کارهای پژوهشی بیشتری را در مورد مدرس آغاز کنند به دلیل اینکه آیت الله مدرس زوایای پنهان بسیاری دارد که می تواند درسی برای ما باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پیشنهاد نشست مجلس در کنار زیارتگاه شهید مدرس

 

 

 


امام جمعه کاشمر نیز در این مراسم پیشنهاد کرد : همانطور که دولت در استانها تشکیل جلسه می دهد، مجلس شورای اسلامی نیز طی دوره چهار ساله خود یک بار جلسه ای را در کنار زیارتگاه شهید مدرس(ره) تشکیل دهد
حجت الاسلام والمسلمین سید قاسم یعقوبی افزود:  مدرس ستاره ای بود در عرصه علم، دانش، فرهیختگی و عالم برجسته و مجاهد مبارز و خستگی ناپذیر
وی همچنین از نمایندگان مجلس بخاطر تلاش و دقت در زمینه تصویب برجام قدردانی و بیان کرد : نمایندگان با شجاعت ایرادها و ضعفها را برطرف و با سعه صدر این سند مهم را امضا کردند و با اشراف مقام معظم رهبری، کشور را در مسیری واحد پیش بردند
امام جمعه کاشمر در پایان سخنان خود از آستان قدس رضوی و نماینده ولی فقیه در استان خراسان حضرت آیت ا… واعظ طبسی که عنایت ویژه ای به زیارتگاه شهید آیت ا… مدرس(ره) دارند تقدیر و تشکر نمود 

 

 


 


فرماندار کاشمر نیز در ادامه این مراسم گفت:  شهید مدرس یکی از الگوهای برجسته تاریخ معاصر و از چهره های درخشان قابل تامل و الگوبرداری است
مهندس فروزان افزود: شهید مدرس زندگی ساده و بی تکلف را بر راحت طلبی و رفاه ترجیح داد و چون در عرصه های فکری و فرهنگی و سیاسی گام نهاد ضرورت استمرار این شیوه را بیشتر احساس کرد
ایشان خاطر نشان کرد : این شیوه و روش ، راهکاری در راه عملی کردن اقتصاد مقاومتی و منویات رهبر معظم انقلاب است که باید مدنظر مسئولان و برنامه ریزان قرار گیرد