همزمان با سالروز شهادت ثامن الحجج حضور هیات مذهبی محترم ابوالفضلی کاشمر در زیارتگاه

همزمان با سالروز شهادت ثامن الحجج  حضور هیات مذهبی محترم ابوالفضلی کاشمر در زیارتگاه
دی 12, 1392
9 بازدید

همزمان با سالروز شهادت هشتمین امام شیعیان حضرت ثامن الحجج (ع) مراسم عزاداری با حضور هیات محترم ابوالفضلی کاشمر در محل زیارتگاه شهید ایت الله مدرس(ره) برگزار شد.   در این برنامه مراسم تشییع جنازه نمادین حضرت رضا (ع) توسط بیش از 500 نفر از خواهران شهرستان به پیروی از عمل بزرگ زنان نوغان از […]

همزمان با سالروز شهادت هشتمین امام شیعیان حضرت ثامن الحجج (ع) مراسم عزاداری با حضور هیات محترم ابوالفضلی کاشمر در محل زیارتگاه شهید ایت الله مدرس(ره) برگزار شد.

 

در این برنامه مراسم تشییع جنازه نمادین حضرت رضا (ع) توسط بیش از 500 نفر از خواهران شهرستان به پیروی از عمل بزرگ زنان نوغان از هیات ابوالفضلی کاشمر تا زیارتگاه شهید آیت الله مدرس (ره) برگزار گردید.

 

بنا به مستندات تاریخی، زنان محله نوغان مشهد نخستین عزاداران ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) بودند که بر پیکر پاک فرزند فاطمه الزهرا (س) حاضر شدند، بر سر و سینه زده و اشک ماتم ریختند.هزار و ۲۰۰ سال پیش همزمان با شهادت امام هشتم زنان نوغان با بخشیدن مهریه‌های خود به همسرانشان از آن‌ها اجازه خواستند تا تن غمبار و مطهر امام مهربانی را که با زهر مامون عباسی به آسمان پرواز کرده بود با اجرای تشیع جنازه‌ای با شکوه به خاک بسپارند.