از ابتدای سال ۹۵ ؛ بیش از ۸۰ هزار نفر از موزه آثار و اسناد شهید مدرس(ره) دیدن کردند

از ابتدای سال ۹۵ ؛ بیش از ۸۰ هزار نفر از موزه آثار و اسناد شهید مدرس(ره) دیدن کردند
دی ۲۶, ۱۳۹۵
121 بازدید

    از ابتدای سال جاری ، بیش از ۸۰ هزار نفر از موزه اسناد و آثار شهید آیت الله مدرس(ره) دیدن کردند.به گزارش روابط عمومی ، مدیر عامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید آیت الله مدرس(ره) با بیان این خبر گفت: از ابتدای سال جاری، بیش از ۸۰ هزار نفر […]

 

 

از ابتدای سال جاری ، بیش از ۸۰ هزار نفر از موزه اسناد و آثار شهید آیت الله مدرس(ره) دیدن کردند.
به گزارش روابط عمومی ، مدیر عامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید آیت الله مدرس(ره) با بیان این خبر گفت: از ابتدای سال جاری، بیش از ۸۰ هزار نفر در قالب ۴۰۰ گروه اردویی فرهنگی، خانوادگی، دانش¬آموزی و … از این موزه بازدید کرده‌اند.
حمزه سپهریان با بیان اینکه موزه آثار و اسناد شهید مدرس(ره) نشان دهنده زندگی ساده و بی آلایش این مجتهد فقید است، افزود: این موزه، گواه به زندگی ابرمردی است که در پارسایی پایدار و بزرگواری ثابت قدم بود، لحظه‎ای با استبداد و استعمار سازش نکرد. در تمامی مدت عمرش ساده زیستن، تواضع، قناعت و به دور بودن از هر گونه رفاه طلبی را شیوه زندگی خویش ساخت و از طریق عبادت، دعا و راز و نیاز با خدا، کمالات معنوی را کسب کرد.
وی تصریح کرد: شهیدآیت الله سید حسن مدرس(ره) یکی از چهره‎های درخشان تاریخ تشیع است که زندگی، اخلاق، رفتار و جهت گیری‎های سیاسی و اجتماعی او برای مشتاقان حق و حقیقت، چراغ راه زندگی است.
سپهریان ادامه داد: این موزه در کنار زیارتگاه این بزرگ مرد دین و سیاست در سال ۱۳۸۳ همزمان با شصت و هفتمین سالگرد شهادت آیت الله مدرس(ره) در کاشمر گشایش یافت و در آن مجموعه ای از اسناد، دست نوشته‌ها و وسایل شخصی شهید آیت الله مدرس(ره) از جمله قرآن، عصا، دو عدد پیراهن، چراغ ، قلم ، سجاده و پارچ سفالی  و… نگه‌داری می‌شود.
 وی یادآور شد: موزه اسناد و آثار شهید آیت الله مدرس(ره)، در طول سال پذیرای هزاران نفر از نقاط مختلف کشور است که خوشبختانه امسال نسبت به سال‌های گذشته شمار بازدیدکنندگان از موزه اسناد و آثار شهید مدرس(ره) رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است.