طی ۹ ماهه سال جاری؛ ۷۵ هزار نفر از موزه شهید مدرس در کاشمر بازدید کردند

طی ۹ ماهه سال جاری؛ ۷۵ هزار نفر از موزه شهید مدرس در کاشمر بازدید کردند
دی ۲۴, ۱۳۹۴
95 بازدید

    طی ۹ ماهه سال جاری، ۷۵ هزار نفر از موزه شهید مدرس در کاشمر وابسته به آستان قدس رضوی بازدید کردند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، مدیرعامل موسسه حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس گفت: در سه ماهه سوم سال جاری ۳۵ گروه اردویی دانش آموزی و […]

 

 

طی ۹ ماهه سال جاری، ۷۵ هزار نفر از موزه شهید مدرس در کاشمر وابسته به آستان قدس رضوی بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، مدیرعامل موسسه حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس گفت: در سه ماهه سوم سال جاری ۳۵ گروه اردویی دانش آموزی و بسیجی از شهرستان کاشمر و شهرهای استان خراسان رضوی از این موزه بازدید کردند.

حمزه سپهریان عنوان کرد: هم چنین در ۱۰ آذر، همزمان با برگزاری مراسم بزرگداشت شهید مدرس(ره) شاهد حضور مسئولان کشوری در این موزه بودیم که با حضور آنان از کتاب «گل واژه های ماندگار» مشتمل بر دستخط مسئولان کشوری در جریان بازدید از موزه شهید مدرس رونمایی شد.

وی تصریح کرد: سالانه نزدیک به ۸۰ هزار نفر به صورت انفرادی، خانوادگی یا در قالب اردوهای مختلف از موزه شهید مدرس بازدید می کنند که این رقم در سال جاری با افزایش ۷درصدی بازدیدکنندگان نسبت به مدت مشابه سال گذشته مواجه شده است.

وی ادامه داد: یکی از مهم ترین رسالت های ما در موزه آثار و اسناد شهید آیت‌الله مدرس معرفی و نکوداشت این عالم مجاهد و آشنایی جامعه با ابعاد مختلف زندگی این اسوه دین و سیاست است که در این خصوص سعی کرده ایم با گردآوری آثار و اسناد مختلف، تصاویر تاریخی و وسایل شخصی آن فقیه وارسته به این مهم دست یابیم.

سپهریان شهید مدرس را الگویی مناسب برای جوانان در زندگی عنوان کرد و افزود:‌ شهید آیت الله مدرس معلم آزادی و آزادگی است که دیدن آثار و اسناد وی، فرصت و مجالی برای بازیابی ارزش‌ها و اصالت‌های کمرنگ شده در جامعه ماست که می تواند ذخیره ارزشمندی برای نسل امروز و فردای جامعه محسوب شود.

یادآور می شود؛ موزه آثار و اسناد شهید آیت‌الله مدرس برای مطالعه در افکار و اندیشه‌ها و معرفی آن عالم مجاهد به نسل جوان در سال ۱۳۸۳ به ‌همت آستان قدس رضوی در کاشمر گشایش یافت. این موزه در کنار زیارتگاه شهید مدرس در شهر کاشمر همه روزه در خدمت عموم علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ است.