افزایش ۸ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های موسسه حسین بن موسی الکاظم(ع)

افزایش ۸ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های موسسه حسین بن موسی الکاظم(ع)
خرداد ۱, ۱۳۹۴
99 بازدید

      مدیرعامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس از افزایش ۸ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های زیر نظر این مجموعه خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، حمزه سپهریان با بیان این مطلب افزود: این کتاب‌ها در موضوعات متنوع و مختلف با اعتباری بیش از ۸۰ […]

 

 

 

مدیرعامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس از افزایش ۸ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های زیر نظر این مجموعه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، حمزه سپهریان با بیان این مطلب افزود: این کتاب‌ها در موضوعات متنوع و مختلف با اعتباری بیش از ۸۰ میلیون تومان از بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خریداری شده است.
وی ادامه داد: موسسه آستانه حسین موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید آیت‌الله مدرس هرساله به منظور هدفمندسازی خرید و رفع کمبودها به صورت مداوم منابع و موضوعات مورد نیاز خود را مشخص می‌کند، در این زمینه نظرات اعضا جمع‌آوری و با اشراف بر تازه‌های نشر خرید منابع مورد نیاز و کتاب‌های درخواستی انجام می‌شود.
سپهریان با تاکید بر نقش ویژه کتاب و منابع الکترونیکی در پیشرفت هر کشور تصریح کرد: موسسه آستانه مبارکه حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و آرامگاه شهید آیت الله مدرس(ره) برای توسعه فعالیت‌های فرهنگی، تقویت اصول و مبانی دینی اعتقادی مردم به ویژه جوانان و نوجوانان و ترویج معارف اهل بیت(ع) اقدام به احداث کتابخانه‌هایی باشکوه با کاربری‌های مختلف کرده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر این موسسه اداره کتابخانه‌های شهیـد آیت‌الله مـدرس، کتابخانه حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس، کتابخانه امام رضا(ع) قاین و کتابخانه امام رضا(ع) محمدآباد را بر عهده دارد که خوشبختانه این کتابخانه‌ها به دلیل برخورداری از فضای معنوی مناسب و برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی مورد استقبال گسترده دوستداران علم و دانش قرار گرفته اند.

مدیر عامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم و زیارتگاه شهید مدرس با اشاره به اینکه کتابخانه‌های این موسسه توانسته در سال های گذشته مقام های برتر استانی و کشوری را به خود اختصاص دهد، افزود: کتابخانه‌ شهید آیت الله مدرس کاشمر مقام برتر کتابخانه‌های مشارکتی کشور را در سال ۱۳۹۲ کسب کرده و کتابخانه حضرت حسین بن موسی الکاظم طبس مقام برتر کتابخانه‌های مشارکتی استان را در سال‌های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ به دست آورده است.
سپهریان اظهار کرد: در حال حاضر بیش از۱۶۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های زیر نظر این موسسه وجود دارد که هرساله با خرید کتاب از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بر موجودیت آن افزوده می‌شود، همچنین بیش از ۳۳ هزار دانشجو، پژوهشگر و محقق و شهروندان شهرهای مختلف استان در کتابخانه‌های این موسسه عضویت دارند که در نوع خود یک رکورد به شمار می‌رود.