70 هزار جلد کتاب در کتابخانه شهید آیت الله مدرس(ره)

70 هزار جلد کتاب در کتابخانه شهید آیت الله مدرس(ره)
دی 26, 1395
9 بازدید

    70 هزار جلد کتاب با موضوعات مختلف در کتابخانه شهید آیت الله مدرس(ره) وابسته به آستان قدس رضوی وجود دارد.به گزارش روابط عمومی مؤسسه ، مدیر عامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم (ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) با بیان این خبر گفت: کتابخانه مجتمع فرهنگی شهید آیت الله مدرس(ره) با عنوان غنی‌ترین […]

 

 

70 هزار جلد کتاب با موضوعات مختلف در کتابخانه شهید آیت الله مدرس(ره) وابسته به آستان قدس رضوی وجود دارد.
به گزارش روابط عمومی مؤسسه ، مدیر عامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم (ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) با بیان این خبر گفت: کتابخانه مجتمع فرهنگی شهید آیت الله مدرس(ره) با عنوان غنی‌ترین مجموعه فرهنگی و علمی منطقه با زیربنایی حدود 1600 مترمربع، دارای 70 هزار جلد کتاب چاپی، 9400 منبع دیجیتال و تالارهای مجزای مطالعه ویژه خواهران و برادران، همه روزه پاسخگوی مراجعه‌کنندگان و پژوهشگران است.
حمزه سپهریان عنوان کرد: وجود منابع و مآخذ مختلف ، عنوان 100 نشریه و مجله‌های علمی، کتاب‌های روزآمد،  بخش سمعی و بصری، ارائه خدمات ویژه رایانه‌ای سبب شده که کتابخانه شهید مدرس(ره) در منطقه بی‌نظیر و از جایگاه بسیار خوبی برخوردار باشد.
وی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری، 240هزار و 870 نفر به کتابخانه آیت الله شهید مدرس(ره) مراجعه کردند و از خدمات آن بهره‌مند شده‌اند.
سپهریان با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری، 122هزار و700 جلد کتاب در کتابخانه شهید آیت الله مدرس(ره)  به امانت داده شده است، افزود: در این مدت نیز 69 هزار و 550 جلد کتاب در تالار مطالعه کتابخانه مورد استفاده قرار گرفته است.
وی ادامه داد: در حال حاضر 23 هزار  و 284 نفر به عنوان اعضای فعال در کتابخانه شهید آیت الله مدرس(ره) حضور دارند که امسال، 1877 نفر به عضویت کتابخانه درآمده‌اند.
یادآور می‌شود: کتابخانه مجتمع فرهنگی شهید آیت الله مدرس(ره) در سال 1375 با حضور تولیت فقید آستان قدس رضوی گشایش یافت و خدمت رسانی خود را به جویندگان علم و دانش آغاز کرد.