از ابتدای سال جاری صورت گرفت: بهره‌مندی۶ هزارنفر از زائرسرای زیارتگاه شهید مدرس(ره)

از ابتدای سال جاری صورت گرفت: بهره‌مندی۶ هزارنفر از زائرسرای زیارتگاه شهید مدرس(ره)
بهمن ۱۸, ۱۳۹۴
110 بازدید

  از ابتدای سال جاری ۶ هزار نفر از خدمات و امکانات زائرسراهای وابسته به آستان قدس رضوی در زیارتگاه شهید مدرس(ره) بهره مند شدند. به گزارش روابط عمومی مؤسسه، مدیرعامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) با بیان این مطلب گفت: زائرسرای زیارتگاه شهید مدرس(ره) با دارا بودن فرهنگسرا و […]

 

از ابتدای سال جاری ۶ هزار نفر از خدمات و امکانات زائرسراهای وابسته به آستان قدس رضوی در زیارتگاه شهید مدرس(ره) بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه، مدیرعامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) با بیان این مطلب گفت: زائرسرای زیارتگاه شهید مدرس(ره) با دارا بودن فرهنگسرا و کتابخانه، موزه، آشپزخانه عمومی، مجموعه بازی کودکان و… با وجود فضای اسکان موقت و نظافت مطلوب نسبت به سایر مکان‌های اقامتی شهرستان کاشمر، توانسته زائران زیادی را به خود جذب کند.

حمزه سپهریان با بیان اینکه زائرسرای زیارتگاه شهید آیت الله مدرس(ره) از سال ۱۳۸۳ کار خود را آغاز کرده است، افزود: اسکان و ارائه خدمات مطلوب به زائران زیارتگاه شهید مدرس(ره)، آشنایی با کتابخانه و موزه این زیارتگاه، فراهم کردن زمینه آمادگی معنوی برای زائران بارگاه حضرت رضا(ع)، ایجاد تسهیلات لازم برای آسایش مسافران و افزایش پذیرش زائر در کاشمر از مهم ترین اهداف راه اندازی این زائرسراست.

وی افزود: درحال حاضر، زائرسرای زیارتگاه شهید مدرس(ره) کاشمر، دارای ۱۰ غرفه،۲ باب سوئیت و۲ سالن اجتماعات است که در طول سال همواره مورد استفاده قرارمی گیرد و در بسیاری از ایام نسبت به رزرو اتاق ها و سوئیت ها اقدام می شود.
سپهریان وجود آشپزخانه عمومی، پارکینگ رایگان، واحد پاسخگویی به مسائل شرعی زائران و مسافران، مجموعه های پارک بازی کودکان، نظافت مطلوب و اهدای بروشورهای تبلیغاتی را از جمله خدمات این زائرسرا عنوان کرد.

وی با اشاره به افزایش خدمات زائرسرای زیارتگاه شهید مدرس(ره) به مسافران و زائران تاکید کرد: با توجه به اینکه کاشمـر دومین شهر زیارتی استان خراسان رضوی است، مسافران و زائران زیادی در طول سال به این شهرستان سفر
می کنند که با ساخت زائرسراهای جدید می توان زمینه حضور خیل عظیم مسافران را فراهم کرد که در زمینه طرح توسعه زائرسرا و ساخت واحدهای اقامتی در این زیارتگاه در نظر گرفته شده است.

یادآور می شود: دفتر زائرسرا در صحن جنوبی زیارتگاه شهید مدرس(ره) به صورت شبانه روزی دایر است و زائران و مسافران می توانند با مراجعه به دفتر زائرسرا از خدمات آن بهره مند شوند.