جلسه ستاد بزرگداشت هفتاد و ششمین سالگرد شهادت آیت ا… مدرس(ره) در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار گردید

جلسه ستاد بزرگداشت هفتاد و ششمین سالگرد شهادت آیت ا… مدرس(ره) در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار گردید
آذر ۱, ۱۳۹۲
104 بازدید

    جلسه ستاد بزرگداشت هفتاد و ششمین سالگرد شهادت آیت ا… مدرس(ره) با حضور امام جمعه ، فرماندار و مسئولین شهرستان در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار گردید . در این جلسه امام جمعه محترم شهرستان ضمن بیان اینکه تجلیل ازآیت الله مدرس(ه) در واقع تجلیل از نقش عالمان دینی در فرهنگ و جامعه […]

 

 

جلسه ستاد بزرگداشت هفتاد و ششمین سالگرد شهادت آیت ا… مدرس(ره) با حضور امام جمعه ، فرماندار و مسئولین شهرستان در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار گردید .

در این جلسه امام جمعه محترم شهرستان ضمن بیان اینکه تجلیل ازآیت الله مدرس(ه) در واقع تجلیل از نقش عالمان دینی در فرهنگ و جامعه است اظهار داشتند ما افتخار این را داریم که آیت الله مدرس (ره) در شهر ما مسکن  گرفته اند و مرقد شریفشان در این شهر قرار گرفته ، ما باید قدر این نعمت را بدانیم .

حجت الاسلام یعقوبی در ادامه سخنان خود آیت الله مدرس را شهید زنده خواندند چرا که از دو جهت زنده اند . هم عالم اند و هم شهید و وجود این پایگاه معنوی و سیاسی مایه مباهات ماست خصوصا که این موضوع با یک مساله ملی و کشوری  به نام روز مجلس گره خورده است .

ایشان از اقدامات انجام گرفته  آستان قدس رضوی در این زیارتگاه خاصه نمایندگی ولی فقیه در آستان خراسان رضوی و تولیت عظمای  استان قدس رضوی که عنایت خاصی نسبت به زیارتگاه داشته اند تشکر نمودند .

در ادامه جلسه ستاد بزرگداشت شهادت آیت ا… مدرس(ره) مهندس فروزان فرماندار محترم شهرستان با بیان این موضوع که این افتخاری برای دومین شهر زیارتی استان است که میزبان شهید دین و سیاست هستند ابراز امیداواری نمودند مراسم بزرگداشت هفتاد و ششمین سالگرد شهادت آیت الله مدرس(ره) امسال باشکوهتر از سالهای گذشته در شهرستان برگزار خواهد شد . ایشان افزودند اگر چه شهید مدرس (ره) بیشتر از ۶۹ روز در کاشمر سکنی نگزیدند اما روح بلند ایشان در کاشمر پایدار ماند و قبر ایشان به عنوان زیارتگاه دلدادگان اهل بیت قرار گرفته است.

در پایان آقای سپهریان مدیر عامل مؤسسه آستانه حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید آیت ا… مدرس(ره) ضمن تبین ابعاد شخصیتی شهید مدرس و با اشاره به کلام گهربار حضرت امام خمینی(ره) که فرمودند : « مدرس زنده است تا تاریخ زنده است » ایشان را دارای شخصیتی فراجناحی دانسته و خاطر نشان ساختند که امروز حسب درایت رهبر فرزانه انقلاب در خصوص واگذاری تولیت مرقد شریف این اسوه فقاهت و سیاست به مدیریت توانمند اسلامی آستان قدس رضوی ، شاهد شکوفایی هر چه بیشتر این مجموعه در ابعاد مختلف فرهنگی و اجتماعی هستیم و این همه از اخلاص و دیانت این شهید بزرگوار بوده و از افق بالای فقهی آیت ا… مدرس(ره) حکایت دارد که لازم است برای نسل جوان و دانشگاهیان و حوزویان بعنوان الگر قرار گیرد .

ایشان افزودند : در این موضوع برماست که از مسولیتی که به ما داده اند برای معرفی شهید آیت الله مدرس (ره) به نسل های جامعه در سطح کشور و جهان حد اکثر استفاده را برده و در این زمینه فرصت را مغتنم شماریم .

در این جلسه با بیان نظرات و پیشنهادات مسئولین شهرستان و انجام جلسات هماهنگی در آینده بر هرچه بهتر انجام شدن مراسم دهم آذر به پایان رسید.