زائرمحوری مهم‌ترین اصل در خدمت‌رسانی مجتمع‌های میان‌راهی است

زائرمحوری مهم‌ترین اصل در خدمت‌رسانی مجتمع‌های میان‌راهی است
اسفند 22, 1395
9 بازدید

    به گزارش آستان‌نیوز، حمزه سپهریان در افتتاحیه هفتمین گردهمایی متصدیان نمازخانه‌های میان‌راهی امام رضا(ع) عنوان کرد: همه ساله زائران بسیاری در مسیر تشرف به بارگاه منور حضرت ثامن‌الحجج(ع)، برای استراحت در مجتمع‌های میان‌راهی امام رضا(ع) اقامت می‎کنند.وی افزود: برای ارتقای سطح خدمات در این مجتمع‌ها، همه ساله در آستانه سال نو همایشی به […]

 

 

به گزارش آستان‌نیوز، حمزه سپهریان در افتتاحیه هفتمین گردهمایی متصدیان نمازخانه‌های میان‌راهی امام رضا(ع) عنوان کرد: همه ساله زائران بسیاری در مسیر تشرف به بارگاه منور حضرت ثامن‌الحجج(ع)، برای استراحت در مجتمع‌های میان‌راهی امام رضا(ع) اقامت می‎کنند.
وی افزود: برای ارتقای سطح خدمات در این مجتمع‌ها، همه ساله در آستانه سال نو همایشی به منظور گردهمایی و یک‌پارچه‌سازی خدمات برگزار می‎شود.
سپهریان اظهار کرد: تمامی اهتمام و تلاش مؤسسه آستان حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) در این گردهمایی بر زائرمحوری و هم‌چنین ارتقای سطح آگاهی و دانسته‌های علمی استوار است.
وی چگونگی احترام کردن و عزت‌مداری زائران را مهم‌ترین دغدغه ستاد نمازخانه‌داران میان‌راهی دانست و گفت: در این گردهمایی تلاش شده تا نیازها و دانسته‌های علمی مجتمع‌های میان‌راهی بازخوانی و آداب تکریم زائران بارگاه منور رضوی دنبال شود.
حمزه سپهریان تصریح کرد: استقبال و بدرقه زائران در این مجتمع‌ها بسیار حیاتی است و به این منظور، ارتقای سطح آگاهی‌ و دانسته‌های علمی متصدیان را در دستور کار داریم و مسائل تخصصی چون بهداشت محیط، حفظ نظم و… را پیگیری می‌کنیم.
مدیرعامل مؤسسه آستان حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) همچنین از برگزاری کارگاه‌های تخصصی برای نخستین بار و ارائه گواهینامه معتبر به شرکت‌کنندگان در این گردهمایی خبر داد و اضافه کرد: امیدواریم حداکثر بهره‌وری از این نشست صورت بگیرد تا با ارتقای سطح توانمندی‌ها و نیز ایجاد انرژی مضاعف در کارکنان این مجتمع‌ها، میزبان خوبی برای زائران بهار 96 باشیم