حضرت آیت ا… رئیسی : موضوع فرهنگ و توسعه مراکز فرهنگی یک ضرورت و مسله مهم است.

حضرت آیت ا… رئیسی : موضوع فرهنگ و توسعه مراکز فرهنگی یک ضرورت و مسله مهم است.
دی 28, 1395
8 بازدید

  بنا به گزارش روابط عمومی موسسه، در مراسم باشکوه افتتاحیه فرهنگسرای امام رضا(علیه السلام) که حضرت آیت ا… رئیسی تولیت معزز آستان قدس رضوی ، جمعی از معاونین و مشاورین آستان قدس رضوی، مسئولین دستگاه های اجرایی و فرهنگی شهرستان، روحانیت معزز، خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران و مردم ولایتمدار و فرهنگ […]

 

بنا به گزارش روابط عمومی موسسه، در مراسم باشکوه افتتاحیه فرهنگسرای امام رضا(علیه السلام) که حضرت آیت ا… رئیسی تولیت معزز آستان قدس رضوی ، جمعی از معاونین و مشاورین آستان قدس رضوی، مسئولین دستگاه های اجرایی و فرهنگی شهرستان، روحانیت معزز، خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران و مردم ولایتمدار و فرهنگ دوست سبزوار حضور داشتند ، پس از آیین ویژه افتتاح و بازدید تولیت معظم آستان قدس رضوی از قسمت های مختلف فرهنگسرا، مراسم در تالار رضوی آن مجموعه فرهنگی برگزار گردید.
ابتدا تلاوت کلام نور فضا را عطرآگین و پس از پخش سرود جمهوری اسلامی، قرائت صلوات خاصه حضرت امام رضا(ع) و پخش سرود محلی شهرستان سبزوار، سپهریان مدیرعامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) ضمن خیرمقدم به ارائه گزارش اجمالی از حوزه فعالیت موسسه در شهرستان های طبس، کاشمر، قاین و 19 نمازخانه میان راهی حضرت امام رضا(ع) و همچنین خدمات برجسته کتابخانه های موسسه پرداخت و از اعتماد تولیت معزز آستان قدس رضوی به لحاظ واگذاری مدیریت فرهنگسرای بزرگ امام رضا(ع) سبزوار قدردانی و اظهار امیدواری نمود ان شاالله خدمات ارزشمند فرهنگی در شهرستان سبزوار برنامه ریزی و انجام خواهد شد. 

 

 

         
در ادامه برادران معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سبزوار از سرمایه گذاری آستان قدس در این شهرستان تقدیر و سبزوار را از جمله شهرستان هایی دانست که در زمینه تربیت عالمان بزرگ و نامدار دارای برند است و حوزه علمیه این شهرستان یکی از بهترین حوزه های استان می باشد.
سپس اکبری معاون فنی و عمرانی آستان قدس رضوی گزارشی از احداث این پروژه بزرگ و اجرای 26 پروژه افزایش فضای کتابخانه‌ای با همکاری آستان قدس رضوی ارائه و افزود: طراحی فرهنگسرای امام رضا(ع) سبزوار توسط سازمان توسعه خراسان اجرایی شده و براساس معماری ایرانی و اسلامی است.
در پایان حضرت آیت الله رئیسی تولیت معزز آستان قدس رضوی اظهار داشت: فرهنگ اسلامی مورد هجوم فرهنگ قرار گرفته و باورهای دینی و عقاید جوانان ما را تهدید می کند. تبدیل سبک زندگی اسلامی ایرانی به سبک غربی یک تهدید بزرگ است و این تهدید جز با تکیه بر سیره و اخلاق رضوی و اهل بیت(ع) رفع نمی شود.
ایشان تصریح کرد: غرب به دنبال این است که فرهنگ خود را بر جامعه اسلامی برتری دهد و آداب، رسوم و لازمه های یک زندگی را تغییر دهد. موضوع فرهنگ و توسعه مراکز فرهنگی یک ضرورت و مسله مهم است. انقلاب اسلامی ایران قبل از آنکه یک انقلاب سیاسی و اجتماعی باشد یک انقلاب با تکیه بر فرهنگ است. در این امواج سیاسی و اخلاقی ناشی از فضای مجازی تنها در پرتوی امام هشتم می توانیم برای خود و جامعه صیانت را به ارمغان بیاوریم. ابزارهای ارتباطی و شبکه‌های اجتماعی با ویژگی سرعت، تبادل و انتقال اطلاعات باید از سوی استعدادهای کشور بومی سازی شود.
عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: فرهیختگان، علما و اساتید دانشگاه وظیفه مهمی در عرصه فرهنگ دارند و باید ترفندهای دشمن را بشناسند و با بصیرت آفرینی جامعه را از گزند این تهدیدات و هجوم نرم مصون دارند و نیروهای خلاق باید با برنامه نویسی و طراحی از مزایای مثبت شبکه‌های اجتماعی بهره‌مند شوند.