توسعه فرهنگ رضوی و نهضت خدمت به محرومان رويكردهای مهم در دهه چهارم انقلاب اسلامی است

توسعه فرهنگ رضوی و نهضت خدمت به محرومان رويكردهای مهم در دهه چهارم انقلاب اسلامی است
دی ۲۸, ۱۳۹۶
200 بازدید

قائم مقام توليت آستان قدس رضوي گفت: رسيدگي به محرومان و گره گشايي از كار مستضعفان به همراه توسعه فرهنگ رضوي در كشور و جهان از مهمترين رويكردهاي آستان قدس رضوي بر اساس منشور ٧ گانه است. به گزارش آستان نيوز، سيد مرتضي بختياري در نشست صميمي با خادمان آستان مطهر حضرت حسين بن موسي […]

قائم مقام توليت آستان قدس رضوي گفت: رسيدگي به محرومان و گره گشايي از كار مستضعفان به همراه توسعه فرهنگ رضوي در كشور و جهان از مهمترين رويكردهاي آستان قدس رضوي بر اساس منشور ٧ گانه است.

به گزارش آستان نيوز، سيد مرتضي بختياري در نشست صميمي با خادمان آستان مطهر حضرت حسين بن موسي الكاظم(ع) در طبس ضمن تقدير از تلاش‌هاي صورت گرفته براي پذيرايي و ميزباني از سالانه ٥ ميليون زائراظهار كرد: توسعه مفاهيم خادم، خدمت و مخدوم و ايجاد ظرفيت براي ارائه خدمات اقشار فرهيخته و متخصص جامعه به محرومان و مستضعفان از تدابير توليت معزز آستان قدس رضوي بود كه بحمدالله نتايج و ثمرات آن را در اقصي نقاط ميهن اسلامي شاهد هستيم.

وي تصريح كرد: اگر فرهنگ رضوي و سبك زندگي اسلامي در جامعه نهادينه شود ديگر شاهد كم كاري، اختلاس و مفاسد اقتصادي و اجتماعي نخواهيم بود و اين مهم نياز امروز جامعه است.

قائم مقام توليت آستان قدس رضوي با اشاره به بحران‌هايي كه جهان امروز با آن دست به گريبان است، افزود: بشر امروز راهي بجز پناه بردن به خداوند و معنويت ندارد و همه ناملايمات و جناياتي كه در جهان در حال وقوع است به دليل دور شدن از فطرت پاك انساني و خدامحوري است.

وي ادامه داد: امامزادگان بزرگوار در كشور ما ملجاء و پناهگاه مردم خداجو، ولايي و بصير ايران اسلامي هستند و حرم و بارگاه مطهر آنان، تجلي مهر و رافت خاندان عصمت و طهارت(ع)است.

بختياري گفت: بايستي قدردان و شكرگزار  نعمت و موهبت بزرگ توفيق خدمت به ساحت ملكوتي حضرت امام رضا(ع) و حضرت حسين بن موسي الكاظم(ع) باشيم و از هيچ كوششي براي ارائه خدمات شايسته به زائران و دلدادگان ائمه اطهار(ع) فروگذار نكنيم.