۲۸ اردیبهشت ؛ روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی گرامی باد

۲۸ اردیبهشت ؛ روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی گرامی باد
اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۰
148 بازدید

? آثار ، اشیاء ، اسناد و وسایل به نمایش در آمده در موزه ها ، آیینه تمام نمایی از فرهنگ ، هنر، آداب و رسوم ، باورها و اعتقادات گذشتگان و نیاکان ما هستند که به عنوان پل ارتباطی میان گذشته ، حال و آینده به شمار می روند و به عنوان ابزاری مهم […]

? آثار ، اشیاء ، اسناد و وسایل به نمایش در آمده در موزه ها ، آیینه تمام نمایی از فرهنگ ، هنر، آداب و رسوم ، باورها و اعتقادات گذشتگان و نیاکان ما هستند که به عنوان پل ارتباطی میان گذشته ، حال و آینده به شمار می روند و به عنوان ابزاری مهم برای تبادل فرهنگی، غنی‌سازی فرهنگی و ایجاد درک متقابل و همکاری میان مردمان می باشند ؛  چرا که فرهنگ و تمدّن هر قوم و ملّتی از طریق اشیاء و وسایلی که در موزه ها جمع آوری شده ، شناخته می شود و تاریخ ، حافظه زنده جمع است و بی آن بشر فاقد شناسنامه خواهد بود .

? موزه شهید آیت الله مدرس(ره) با به نمایش گذاشتن آثار و اسناد بجای مانده از این شهید بزرگوار و همچنین آثار و اسناد هم دوره با ایشان ، زندگی ساده و بی آلایش این زنده همیشه تاریخ را به نمایش گذاشته است تا در معرفی او به عنوان الگویی جاودان برای نسلهای امروز و فردای جامعه گام بردارد .

? ضمن تبریک روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی ؛ این موزه در راستای حفظ میراث گرانقدر ایرانی- اسلامی درخواست و همکاری خود را جهت حفظ و نگهداری آثار و اسناد تاریخی اعلام می دارد .

? علاقمندان می توانند همه روزه از موزه شهید آیت ا… مدرس(ره) بازدید نمایند .