طبخ و توزیع آش نذری 5 تنی در زیارتگاه شهید آیت ا… مدرس(ره)

طبخ و توزیع آش نذری 5 تنی در زیارتگاه شهید آیت ا… مدرس(ره)
بهمن 15, 1398
6 بازدید

همزمان با سالروز شهادت ام ابیها حضرت فاطمه الزهرا(س)، برای هفتمین سال متوالی بزرگ ترین آش نذری کاشمر طبخ و بین زائرین و مجاورین توزیع گردید. بنا به گزارش روابط عمومی مؤسسه، اعضاء جلسه مبلغان زیارتگاه شهید آیت الله سید حسن مدرس(ره) و جمعی از بانوان جلسات قرآنی کاشمر در راستای خدمتگزاری به زائران و […]

همزمان با سالروز شهادت ام ابیها حضرت فاطمه الزهرا(س)، برای هفتمین سال متوالی بزرگ ترین آش نذری کاشمر طبخ و بین زائرین و مجاورین توزیع گردید.

بنا به گزارش روابط عمومی مؤسسه، اعضاء جلسه مبلغان زیارتگاه شهید آیت الله سید حسن مدرس(ره) و جمعی از بانوان جلسات قرآنی کاشمر در راستای خدمتگزاری به زائران و محرومان با فراهم کردن بستر و جمع‌آوری نذورات مردمی و همت خیرین بزرگ‌ترین آش نذری منطقه را طبخ و در بین اقشار مختلف مردم توزیع نمودند.

حجت الاسلام و المسلمین رئوف سیدنژاد مدیرعامل مؤسسه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی ضمن تقدیر از این اقدام حسنه و خیرخواهانه و پشتکار بانوان کاشمری، افزود: هزینه طبخ این آش کاملا مردمی است و با توجه به نذر آنان، برای برپایی ۲۶ دیگ آش، مقدار یک تن انواع حبوبات، یک تن سبزی، 600کیلو رشته و ۱۰۰ کیلو ادویه استفاده شده است.

مدیرعامل مؤسسه ابراز داشت: مقدمات پخت این آش از دهه اول فاطمیه آغاز و در تمام مراحل آماده‌سازی، پخت و توزیع آش بیش از 70 نفر از بانوان عضو جلسات قرآنی و مبلغان مشارکت و فعالیت داشته اند.

لازم بذکر است در این اقدام خودجوش که با همراهی و حمایت زیارتگاه شهید آیت ا مدرس(ره) انجام شد، حدود 12 هزار نفر از زائرین و مجاورین بر سفره حضرت فاطمه زهرا(س) میهمان شدند.

گزارش تصویری