No Image
  No Image

              
  

No Image  

جستجو در سایت

No Image

موزه آثار و اسناد شهید آیت الله مدرس (ره)

موزه آثار و اسناد شهيد آيت ا... مدرس (ره)

 

موزه ها گنجینه گوهر های معنوی و هنری بشرند و تلاش می کنند انتقال دهنده میراث معنوی ، اخلاقی ، علمی و فنی و زیبا شناسی در میان بیشترین افراد با هداف گسترش شناخت انسان از زندگی و میراث گذشته باشند .

موزه ها عرصه پهناور اندیشه هزاران عالم ، دانشمند ، مخترع ، هنرمند ، فیلسوف و ... می باشند که پس از گذشت سالها هنوز زنده اند ، سخن می گویند ،


تعلیم می دهند صورتگری می کنند و به حیات معنا و مفهوم می بخشند و سادتمند انسانی است که قبل از مرگ تا آنجا که می تواند از این میراث با ارزش تمدن بشری خوشه چینی کند و آن را به فرزندان خود منتقل سازد ، چنین انسانی تا واپسین دم حیات مدیون و شاکر این میراث زوال ناپذیر خواهد بود ، چون می داند که این گنجینه های نا تمام پرورانده ما انسانها و حیات جاوید ماست .

و آقای شهید که همچون نهضتی فرهنگی ، سیاسی ، اجتماعی ، ظلم ستیزی و ضد استعماری می باشد این معلم آزادی و آزادگی ، عالمی است عاشق که با دیدن آثار و اسنادش فرصت و مجالی در خور برای بازیابی ارزشها و اصالتهای لگد مال شده در گذرگاه چکمه زندگي شهيد آيت ا... مدرس (ره) كه با درس عبرتهاي فراوان آميخته است و اين درس عبرتها به همراه زيبايي هايي كه در اخلاق و سلوك آن بزرگمرد ديانت و سياست نهفته است ذخيره ارزشمندي است براي نسل امروز و فرداي ما .

از اين رو مجتمع فرهنگي شهيد آيت ا... مدرس (ره) معرفي و نكو داشت و زنده نگه داشتن یاد و خدمات اجتماعي ، فرهنگي و سیاسی اين عالم مجاهد را در قالب رسالت موزه داري بر عهده گرفته است زيرا موزه ها عهده دار اشاعه فرهنگ جوامع مي باشند .

موزه آثار و اسناد شهيد آيت ا... مدرس (ره) که اختصاصاً به معرفي این شهید بزگوار پرداخته است در سال 1381 با همت امور فرهنگي مجتمع شهيد آيت ا... مدرس (ره) و با مساعدت آستان قدس رضوي با گرد آوري اسناد و تصاوير و بعضي از وسايل شخصي ایشان تجهيز شد و در تاريخ دهم آذر1383 همزمان باشصت و هفتمين سالگرد شهادت آيت ا... مدرس (ره) و روز مجلس توسط جناب آقاي دكتر حداد عادل رياست محترم مجلس شوراي اسلامي رسماً گشايش يافت و مورد بهره برداري عموم قرار گرفت .

 

 

این موزه مجموعه ای است شامل اسناد و دست نوشته ها و وسایل شخصی از جمله قرآن ، عصا ، دو عدد پیراهن ، چراغ ، قلم ، سجاده و پارچ سفالی و ... شهید آیت ا... مدرس (ره) . بخشی از فضای موزه به وسایل اهدایی و بعضی از اشیاء و وسایلی که از لحاظ زمانی و مکانی هم دوره با شهید مدرس بوده و بیانگر اوضاع اجتماعی فرهنگی و اقتصادی آن ایام می باشند اختصاص دارد .

 

 

 

 

 

  

 

 

     

 

 

 

ارسال نظر


No Image
No Image No Image No Image
 
No Image

 

 

 

 

No Image
No Image No Image No Image

کتاب های الکترونیکی

 

 

 

 

 

بازدیدکنندگان سایت

بازدیدهای امروز
بازدید های دیروز
کل بازدیدکنندگان:
584
2009
1857881
 
No Image No Image